Młoda Legia zagra z Ajaksem. A tymczasem prezes Boniek krytykuje zachowanie kibiców. Teraz? Czemu nie wcześniej?

Autor wpisu: 17 października 2017 21:17

Legia Warszawa gra dalej w Lidze Mistrzów. Oczywiście młoda Legia, w Lidze Młodzieżowej UEFA. Po pierwszym meczu rewanż był de facto formalnością. I taką też był – bez fajerwerków i bez goli. Kolejnym przeciwnikiem będzie dużo mocniejszy rywal niż islandzki Breidablik. W II rundzie juniorzy Legii zagrają z Ajaksem Amsterdam. Jedno wydarzenie z meczu, w związku z zachowaniem kibiców, skomentował prezes Zbigniew Boniek. Ktoś zauważył – i słusznie – że jakoś wcześniej w sprawie innego, poważniejszego „zachowania kibiców” nie zabierał głosu…

Co do samego meczu – nic wielkiego się nie działo, nie tylko ze względu na brak bramek. Legia miała po pierwszym spotkaniu sporą zaliczkę po zwycięstwie 3:1 w Kopavogur i na Łazienkowskiej chciała przede wszystkim utrzymać korzystny wynik (drużynę wzmocnił występujący w pierwszym zespole Sebastian Szymański). Szans na strzelenie gola gospodarze mieli jak na lekarstwo, a sami mogą mówić o dużym szczęściu, że udało się im utrzymać remis 0:0. Bo goście nie zamierzali łatwo odpuścić, ale w przeciwieństwie do ofensywy, defensywa młodej Legii radziła sobie dziś całkiem nieźle.
Jest awans, a w kolejnej rundzie młodych legionistów czeka już dużo trudniejsza przeprawa z Ajaksem Amsterdam.
W dzisiejszym spotkaniu Legię dopingowało blisko 2000 kibiców, co dla tych młodych zawodników było na pewno dużym wsparciem. Prezes Zbigniew Boniek zwrócił uwagę na to, że po dwóch niecelnych zagraniach, gdy piłka poszybowała w trybuny, kibice nie oddali piłki. No, głupie, owszem. Ale reakcja prezesa PZPN dość zaskakująca, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jakoś po pobiciu przez bandytów (mieniących się kibicami) piłkarzy Legii po meczu z Lechem ani prezes, ani Związek jakoś nie zareagowali – co zresztą słusznie zaznaczył jeden z internautów.

Inne artykuły o: Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli