Majecki wróci zimą do Legii? SMÓŁKA: „Liczę na to, że jednak… nie”

Autor wpisu: 1 grudnia 2017 11:43

Zimą na zgrupowanie z pierwszym zespołem Legii pojechać ma Radosław Majecki. 18-latkowi uważnie przyjrzeć się chce trener legijnych bramkarzy Krzysztof Dowhań. Czy to oznacza, że wiosną pierwszoligowa Stal Mielec będzie musiała radzić sobie bez jednego ze swoich najlepszych piłkarzy? To scenariusz, którego nie da się wykluczyć.

Nie byłaby to dobra wiadomość dla kibiców Stali, ale w Mielcu muszą się z tym liczyć. Majecki został latem wypożyczony z Legii co prawda na rok, ale w umowie zawarto zapis, według którego może wrócić do stołecznego klubu po rundzie jesiennej.
– Legia swoich wychowanków zawsze ogląda w trakcie okresu przejściowego, często zabiera ich na zgrupowania. Jeśli faktycznie będzie chciała, by pojechał na jej obóz, to pojedzie. Ale decyzja dotycząca tego, czy wiosną nadal będzie mógł bronić dla Stali, czy zostanie w Legii, zapadnie pewnie w styczniu. Mam nadzieję, że będzie dla nas pozytywna. Zdajemy sobie sprawę, że jest taka możliwość, iż już do nas nie wróci, jednak liczę na to, że po styczniowym obozie z Legią jednak wróci i w lutym pojedzie na obóz z nami. Do tego czasu ekstraklasa już wystartuje, więc decyzja dotycząca przyszłości Radka będzie musiała być podjęta – mówi nam trener Stali Zbigniew Smółka.

Szkoda by było, gdyby Majecki wiosnę miał spędzić na ławce – nawet jeśli miałaby to być ławka mistrzów Polski (bo trudno przypuszczać, by miał tam szansę na grę w pierwszym składzie) – lub w legijnych rezerwach. Jednak walka o ekstraklasę w barwach Stali to dużo większe wyzwanie, dzięki któremu ten 18-latek nabiera niezbędnego doświadczenia. Jesienią udowodnił, że nie tylko spokojnie jest w stanie poradzić sobie na tym poziomie rozgrywkowym, ale też był jednym z najlepszych bramkarzy w całej pierwszej lidze. I wcale nie na wyrost chwalony wiele razy nie tylko przez nas, czy kibiców Stali.
– Wielu młodych bramkarzy trenowałem, wielu wypromowałem, ale chłopaka z takimi umiejętnościami w tak młodym wieku jeszcze nie widziałem. To piłkarz gotowy, by grać nie tylko w pierwszej lidze, ale i w ekstraklasie.  Dobrze ułożony, pewny siebie. Silny mentalnie, ciężko pracujący. Ma dużą przyszłość przed sobą. Jeśli się nie pogubi, to może go czekać kariera reprezentacyjna – mówił nam latem Smółka. I w pierwszej rundzie z pewnością na Majeckim się nie zawiódł.

Stal ma w kadrze jeszcze trzech bramkarzy – dwóch doświadczonych (Marek Kozioł i Tomasz Libera) oraz rówieśnika Majeckiego – Rafała Strączka. Jednak nie bez przyczyny jesienią niemal we wszystkich ligowych meczach (poza jednym) bronił Majecki.

Tymczasem, jak podaje portal sport.pl, Legia zainteresowała się innym młodym bramkarzem, którego wypatrzyła na Bałkanach. To ponad dwumetrowy Karlo Letica – 20-latek, który ma za sobą jeden mecz w młodzieżowej reprezentacji Chorwacji. Wychowanek NK Omis, obecnie zawodnik Hajduka Split, rozegrał w tym sezonie jedno spotkanie.

Inne artykuły o: I Liga | Legia Warszawa | Stal Mielec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli