Lech – Legia, czyli jak zwykle… bójka. Nawet w juniorach

Autor wpisu: 15 czerwca 2017 23:24

To, że Lotto Ekstraklasa już odpoczywa, nie znaczy, że Lech i Legia zawiesiły „topór wojenny”. Właśnie zagrały pierwszy mecz półfinału Centralnej Ligi Juniorów. Wynik: 2:2. Ale mecz skończył się przy okazji wielką awanturą.

Nie jest żadną niespodzianką, że mecze Lecha z Legią mają swoją temperaturę. I nie dotyczy to tylko pierwszych drużyn. W czwartek rozegrano pierwszy mecz półfinału Centralnej Ligi Juniorów, w którym Lech po niezwykle zaciętym spotkaniu zremisował we Wronkach z Legią 2:2.
Pierwszego gola strzelił dla Lecha Bartosz Bartkowiak w 17. minucie, wyrównał w 53. Mateusz Leleno. Temperatura wzrosła znacząco w ostatnich, niesamowicie nerwowych minutach spotkania.
W 87. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Legii za zagranie piłki ręką przez Macieja Spychałę. Jedenastkę wykorzystał Grzegorz Aftyka. Trzy minuty później znów karny, ale dla Lecha! Sędzia uznał, że faulował bramkarz Legii Mateusz Kochalski. Strzał Dawida Kurminowskiego dał Lechowi wyrównanie.

Transfery: Legia śpi, Lech na polowaniu: bierze Austriaka, Chorwata i… Rakelsa! TUTAJ

Tyle, że nie był to koniec emocji. Temperatura ostatnich minut wzrosła do granicy wrzenia i młodzi piłkarze na koniec eksplodowali. Po jednym z fauli pod linią boczną zagotowało się w głowach jednych i drugich. Obie drużyny w zasadzie dosłownie rzuciły się na siebie, wymierzając sobie razy. Głowę stracił w tej sytuacji nawet arbiter, który całą awanturę zakończył… dwoma żółtymi kartkami.
Rewanż w niedzielę w Ząbkach.

Najważniejsze sytuacje i bijatykę (od 3.27) można obejrzeć w poniższym nagraniu telewizji klubowej Lecha:

Inne artykuły o: Lech Poznań | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli