Legia stawia na odmłodzenie kadry. Już w najbliższym okienku transferowym

Autor wpisu: 19 października 2017 12:21

Jakiś czas temu prezes Legii Dariusz Mioduski sygnalizował, że w klubie szykowana jest rekonstrukcja kadry. Słowa potwierdza w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” dyrektor techniczny Ivan Kepcija. – W składzie muszą być piłkarze we wszystkich kategoriach wiekowych. Obecnie brak tej równowagi. Jej przywrócenie będzie jedną z kluczowych kwestii przy podejmowaniu decyzji dotyczących transferów – zapowiada.

Mioduski dał jasno do zrozumienia, że przygotowywane są zmiany w szeregach pierwszej drużyny: – To nie jest kwestia uszczuplenia, ale rekonstrukcji kadry, bo obecnie jest za stara. Mamy zbyt wielu graczy powyżej 30. roku życia z długimi kontraktami. Przygotowujemy się do tych zmian i zrobilibyśmy je niezależnie od awansu do pucharów.
Odmłodzenie kadry oznacza, że część piłkarzy na pewno będzie musiała odejść z klubu. Nazwiska na razie nie padły, ale możemy wymienić tych, którzy trzydziestkę już przekroczyli (niektórzy nawet parę lat temu): Arkadiusz Malarz, Radosław Cierzniak, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Inaki Astiz, Łukasz Broź, Tomasz Jodłowiec, Kasper Hamalainen, Krzysztof Mączyński, Miroslav Radović, a w listopadzie 30-tkę skończy Artur Jędrzejczyk.
Kepcija potwierdził, że drużyna przejdzie spore zmiany: – W składzie muszą być piłkarze we wszystkich kategoriach wiekowych. Obecnie brak tej równowagi. Jej przywrócenie będzie jedną z kluczowych kwestii przy podejmowaniu decyzji dotyczących transferów. […] Oczywiście nie wstawimy pięciu 18-latków, bo nie są gotowi, ale potrzeba nam piłkarzy, którzy niebawem mogą osiągnąć optymalny wiek.
Klub nie może sobie obecnie pozwolić na nie wiadomo jak wysokie transfery, więc przed sztabem spore wyzwanie.
– Mamy świadomość, że nie możemy szaleć. Trzeba znaleźć klasowych piłkarzy za takie pieniądze, jakie ma się do dyspozycji. Gdybym nie wierzył, że możemy to zrobić, to by mnie tu nie było. Oczywiście, będziemy też sprzedawać w najbliższych okienkach i będzie to miało wpływ na transfery do klubu.
W Legii chętnie widzieliby najzdolniejszych polskich zawodników, ale z tym wiąże się jak zwykle jeden problem – pieniądze.
– Są bardzo drodzy. A biorąc pod uwagę nasze możliwości w tym momencie, musimy patrzeć na zagraniczne kierunki. Talenty są wszędzie, ale głównie skupiamy się na Skandynawii, Czechach, Słowacji czy Rumunii. Ja oczywiście znam dobrze rynek chorwacki, ale nie będziemy brać samych Chorwatów.
Na Łazienkowskiej szykuje się więc gorąca zima.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    A ja stawiam na Tolka Banana.Młodzi w Polsce są drodzy, no to po co kupować starych i drogich z zagranicy.A ,, młodzież” zagraniczna taka jak Hildeberto, Chukwu – to dopiero jest kosmos.Grają jak z nut, albo leczą kontuzje.Szkoda czytać i słuchać tego pieprzenia KEPciji i innych Romeów i Juliów.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli