Legia planuje kolejne transfery. Tym razem z Polski

Autor wpisu: 13 marca 2018 12:55

– Jesteśmy w fazie zaawansowanych negocjacji z czwórką polskich piłkarzy – przyznaje dyrektor techniczny Legii Warszawa, Ivan Kepcija.

Zimą Legia solidnie przewietrzyła szatnię, a jej transfery odbiły się szerokim echem nie tylko u nas w kraju. Patrząc na Legią z rundy jesiennej i tę, która gra teraz w lidze, trudno nie odnieść wrażenia, że mistrzowie Polski wymienili praktycznie pół składu. Marko Vešović, William Remy, Eduardo, Chris Philipps, Domagoj Antolić, Brian Iloski, Mikołaj Kwietniewski i w ostatnich dniach okna Cafu oraz Mauricio. Kepcija w rozmowie z oficjalnym klubowym serwisem legia.com przyznaje, że tak duża liczba nowych zawodników nie jest przypadkowa. – Wybraliśmy przeprowadzenie większej zmiany zimą, by dać piłkarzom dwa, trzy miesiące na adaptację. Tak, by mogli pomóc nam w rundzie finałowej, natomiast w lipcu i sierpniu, kiedy – mam nadzieję – będziemy bić się o Europę. Już teraz mogę powiedzieć, że w lecie przeprowadzimy mniej niż połowę z zimowych transferów – tłumaczy. I dodaje: – Cieszę się, że kibice zareagowali pozytywnie na nasze ruchy transferowe. To dobre pierwsze wrażenie zostało potwierdzone, bo na boisku zawodnicy zapewniają jakość drużynie.

Jak z tą jakością będzie na finiszu sezonu zasadniczego i w rundzie finałowej, to się dopiero okaże. Niemniej po zimowym oknie transferowym nie brak głosów, że Legia miała odmładzać kadrę pierwszego zespołu i stawiać na Polaków, a pozyskała w większości obcokrajowców, którzy są w dodatku piłkarzami doświadczonymi i zaawansowanymi wiekowo. Średni wiek wyjściowej jedenastki – w porównaniu z jesienią – poszedł w górę. W meczu z Jagiellonią wyniósł prawie 32 lata…
Polscy zawodnicy rzeczywiście mogący nam pomóc kosztują wiele pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że nie patrzymy na polski rynek, bo patrzymy i to w pierwszej kolejności. Priorytetem numer jeden jest posiadanie drużyny pełnej jakości, konkurencyjnej dla innych, mającej w szatni większość polskich zawodników. Część naszego planu na następne okno transferowe to obserwowanie takich piłkarzy, którzy będą mogli dołożyć swoją cegiełkę do zespołu. Wiem, że jedynym nowym polskim nabytkiem jest Kwietniewski. To zawodnik, którego postrzegamy w kategorii przyszłości tego klubu. Warto jednak podkreślić, że jesteśmy w fazie zaawansowanych negocjacji z czwórką polskich piłkarzy – zdradza Kepcija. Ta czwórka w następnym oknie transferowym ma dołączyć do zespołu Romeo Jozaka.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli