Legia na Ligę Mistrzów: czterech bramkarzy, trzech napastników i bez Vadisa

Autor wpisu: 6 lipca 2017 20:50

Legia Warszawa oficjalnie zgłosiła kadrę na mecz drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z fińskim Mariehamn. Nie ma w niej Vadisa Odjidji-Ofoe.

Według porannych słów Jacka Magiery (TUTAJ) sytuacja Vadisa Odjidji-Ofoe miała się wyjaśnić w „ciągu kilkunastu godzin” i chyba się wyjaśnia. Ale nie po myśli szkoleniowca, który wyraźnie zaznaczył, że on wolalby Vadisa w zespole mieć.
Tyle że najpierw Vadis nie znalazł się w kadrze zgłoszonej do rozgrywek Lotto Ekstraklasy, co jeszcze nie jest wielkim zdarzeniem, bo tę kadrę można uzupełniać do końca sierpnia.
Legia jednak w czwartek zgłosiła także kadrę do UEFA – na drugą rundę eliminacji Ligi Mistrzów. I w niej konsekwentnie Vadisa nie ma. Są za to w zasadzie wszyscy piłkarze, którzy na dziś pozostają na Łazienkowskiej, także ci kontuzjowani czy kurujący urazy, jak Michał Kucharczyk, Miroslav Radović, Tomasz Jodłowiec czy Jakub Szumski, co do których oczywistością jest, że z Mariehamn nie zagrają.

To ciekawy „przegląd wojsk” Magiery, który już z kilku testowanych piłkarzy zrezygnował, a wiadomo, że do końca sierpnia da wolną rękę kilku następnym zawodnikom.
Póki co widać, gdzie Legia ma największy problem. Nieodmiennie w ataku. Zgłoszonych napastników jest trzech: Chima Chukwu, Vamara Sanogo i Jarosław Niezgoda. Dwóch pierwszych w najbliższych dniach nie zagra, bo Chukwu nabawił się kilka dni temu urazu, a Sanogo dopiero dochodzi do normalnej dyspozycji. Od raptem kilku dni trenuje normalną grę kontaktową. W pełni sił i zdrowia jest tylko Niezgoda, ale on z kolei dopiero w poniedziałek wrócił z urlopu.
Dodajmy, że oczywiście wykluczony jest występ w najbliższych meczach Kucharczyka, który też mógłby grać na „9”. Siłą rzeczy nie ma też już Tomaša Necida – on był wypożyczony tylko do końca czerwca (formalnie, bo do Legii po prostu już nie wrócił po urlopach).

Dla wątpliwej równowagi Legia ma aż czterech bramkarzy: Malarz, Cierzniak, Jałocha (powrót z Arki) i Szumski.
Z obrońców zgłoszeni zostali: Pazdan, Czerwiński, Dąbrowski, Hloušek, Broź i Jędrzejczyk.
Z pomocników: Jodłowiec, Guilherme, Moneta, Kopczyński, Kucharczyk, Szwoch, Nagy, Hamalainen, Mączyński, Radović, Szymański i Moulin.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli