Legia mistrzem nawet jak zremisuje z Lechią. Ale jest podstawowy warunek

Autor wpisu: 29 maja 2017 00:07

Wystarczy rzut oka na tabelę, by zauważyć, że Legia jest najbliżej tytułu. Z prostego powodu – bo ma dwa punkty przewagi nad resztą rywali. Ale uwaga – Legii tytuł może dać także remis, natomiast porażka na pewno ją tytułu pozbawi. Co może się stać w ostatniej kolejce?

Tak jak przed rokiem – o tytule mistrzowskim przesądzi ostatnia kolejka. Ale przed rokiem Legia była w lepszej sytuacji. Po pierwsze grała z Pogonią, która już… była na wakacjach, po drugie – nawet w przypadku nieprawdopodobnej porażki zachowywała szansę na tytuł, bo wygrać musiał jeszcze Piast (ostatecznie przegrał z Zagłębiem).

Teraz, jak wiadomo, jest o wiele trudniej. Porażka to brak tytułu, na dodatek trzeba zmierzyć się z Lechią, która też gra o mistrza. Co może się stać w ostatniej kolejce?

Legia będzie mistrzem jeśli:
* wygra z Lechią – co oczywiste
* zremisuje, ale NIE WYGRA Jagiellonia w meczu z Lechem (jeśli wygra Lech i tak w takiej sytuacji poznaniacy będą za Legią)
Uwaga: jeśli Legia przegra NA PEWNO mistrzem nie będzie (wyprzedzi ją przynajmniej Lechia oczywiście – będzie miała po prostu więcej punktów).

Jagiellonia będzie mistrzem jeśli:
* wygra z Lechem, a Legia NIE WYGRA z Lechią (w przypadku remisu Legii obie drużyny będą miały po 44 punkty, a wtedy zdecyduje liczba punktów po części zasadniczej sezonu: Jagiellonia miała ich 59, Legia 58)
Uwaga: to jedyny możliwy scenariusz, w którym Jaga zdobywa tytuł.

Lech będzie mistrzem jeśli:
* wygra z Jagiellonią w Białymstoku i jednocześnie Lechia WYGRA z Legią w Warszawie (Lech i Lechia będą miały po 44 punkty, ale Lech zdobył więcej w zasadniczej części sezonu).
Uwaga: w przypadku remisu Legii – Lech wygrywając z Jagą i Legia miałyby po 44 punkty i oczywiście wyżej będzie Legia.

Lechia będzie mistrzem jeśli:
* wygra z Legią i jednocześnie w meczu Jagiellonia – Lech będzie REMIS. To jedyna sytuacja, w której Lechia może przeskoczyć wszystkie trzy drużyny.
Uwaga: Lechia przegrywając z Legią NA PEWNO nie zagra w europejskich pucharach; remisując – zagra w pucharach tylko wtedy, jeśli w meczu Jagiellonia – Lech NIE BĘDZIE remisu (przeskoczy albo Jagiellonię, albo Lecha).

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli