Legia leci do Stanów. Bez kilku zawodników, za to z Pazdanem

Autor wpisu: 9 stycznia 2018 10:53

Piłkarze Ekstraklasy zakończyli już urlopy. Wczoraj na Łazienkowskiej zawodnicy Legii przechodzili testy wydolnościowe, jutro drużyna leci na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych, gdzie weźmie udział w turnieju Florida Cup.

Mistrzowie Polski będę przygotowywać się do rundy wiosennej w mocno zmienionym składzie. Do zespołu dołączyli Domagoj Antolić, Eduardo, Marko Vesović i William Rémy, który wczoraj, po pomyślnie zdanych testach medycznych, podpisał umowę z klubem. Oni do Stanów oczywiście lecą, tak jak dochodzący do zdrowia po kontuzji Artur Jędrzejczyk i mający całą rundę jesienną w plecy – Miroslav Radović. Wbrew wcześniejszym doniesieniom w kadrze znajdzie się także Michał Kopczyński. Na Florydę ma lecieć także Michał Pazdan, któremu nowego klubu szuka Mariusz Piekarski, ale wszystko wskazuje na to, że zapowiadany transfer do Bordeaux, jednak nie wypali. Francuzi przymierzają się ponoć do sprowadzenia innego zawodnika, co w tym wypadku wykluczałoby kupno naszego obrońcy.

Innych, konkretnych ofert na razie brak, a przypomnijmy, że Pazdan ma wpisaną w kontrakt kwotę odstępnego – ok 2,5 miliona euro. Choć Legia pewnie byłaby gotowa spuścić nieco z tej ceny.
Z drużyną poleci także, o czym pisaliśmy już dawno, bramkarz Radosław Majecki, który gra obecnie na wypożyczeniu w Stali Mielec.
Jak informuje portal legia.net w Warszawie zostanie pięciu zawodników: Konrad Jałocha, Jakub Czerwiński, Tomasz Jodłowiec, Daniel Chima Chukwu i Dominik Nagy. Wszyscy mają wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Jeśli w najbliższym czasie nie znajdą nowych klubów (w przypadku Nagy’a i Chukwu w grę wchodzi przede wszystkim wypożyczenie) zawodnicy rozpoczną przygotowania od treningów w trzecioligowych rezerwach.

Turniej Florida Cup odbędzie się w dniach 11 – 21 stycznia. Stacja Eleven Sport będzie relacjonować cały turniej. Starcie Legii z mistrzem Ekwadoru z 2016 roku, Barceloną SC, będzie można obejrzeć w Eleven Sports 2 13 stycznia o 20:55. Drugi mecz warszawska drużyna rozegra ze zwycięzcą Copa Libertadores 2016, kolumbijskim Atlético Nacional o północy z 20 na 21 stycznia. Transmisja w Eleven Sports 1.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli