Legia i Lechia mają problem. Bjelica składa bardzo mocną deklarację

Autor wpisu: 2 marca 2017 11:26

Nenad Bjelica po pucharowym meczu z Pogonią Szczecin rzucił bardzo mocną deklarację: – Z tą drużyną mogę grać w Lidze Mistrzów! I nie wyglądał przy tym na gościa, który żartuje.

Bjelica po środowym meczu z Pogonią zapytany został o porównanie Lecha z Austrią Wiedeń, z którą grał właśnie w Lidze Mistrzów. Odparł bez zmrużenia oka: „Lechowi (w porównaniu z Austrią – red.) niczego nie brakuje. To lepsza drużyna. Z tym Lechem mogę grać w Champions League. Jestem tego sto procent pewien!”

W Kielcach rozstrzygnięty konkurs na absurd kolejki TUTAJ

Dostał za to brawa od poznańskich dziennikarzy, ale przecież obiektywnie patrząc – Lechowi za początek 2017 roku należą się brawa nie tylko od Poznania. O meczu pucharowym Lecha z Pogonią pisaliśmy więcej TUTAJ.

No i gorąco robi się w Warszawie i Gdańsku. W listopadzie, grudniu, gdy w zapomnienie poszły mroczne czasy Hasiego, to Legia miała być pewna tytułu. Im bliżej wiosny, tym mocniej grę o Ligę Mistrzów akcentował Jacek Magiera. Ale dziś ten faworyt jakoś tak skarlał. Legia nie tyle nie ma jakości, ale ma problemy z jej pokazaniem.
Z kolei Michał Probierz zimą zamieszał w medialnej kadzi na faworyta wskazując Lechię Gdańsk Piotra Nowaka, do czego szkoleniowiec gdańszczan odniósł się unikając jednoznacznej deklaracji w sprawie gry o Ligę Mistrzów, choć oczywiste, że właśnie o to Lechia walczy: „Mamy dojrzały i mądry zespół i zdajemy sobie sprawę ze swojej wartości (…) Faworytów nie ma nigdzie w Europie, może poza Bayernem w Niemczech„.

Teraz Bjelica punktuje u poznańskich kibiców. Nie tylko tym, jak gra Lech, ale co i jak mówi trener. A mówi po pierwsze – po polsku (brawo! bo to nie reguła u zagranicznych szkoleniowców), po drugie – jasno i klarownie (czyli tak, jak gra Lech), po trzecie – fajnie, czyli tak, jak chcą słyszeć kibice (tylko że za deklaracjami stoi jakość).
I tak mając przed oczyma fragmenty tegorocznych meczów Lecha, a patrząc w twarz Bjelicy wypowiadającego zdanie o Lidze Mistrzów człowiek nie jest daleki od przekonania: „Kurcze, ten facet naprawdę może mieć rację!”

Poniżej konferencja prasowa Nenada Bjelicy, kluczowe słowa od 9:20:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli