Legia przed arcytrudną misją. Oczywiście bez Jędrzejczyka…

Autor wpisu: 30 lipca 2018 13:00

Jutro zadanie przed Legią z gatunku tych niemożliwych. Według medialnego scenariusza, jeśli mistrzowie Polski we wtorkowy wieczór odpadną z eliminacji Ligi Mistrzów, w środę zwolniony zostanie Dean Klafurić, a jego miejsce zajmie Adam Nawałka. Co, jeśli zdarzy się jednak cud i Legia odrobi jednak dwubramkową stratę sprzed tygodnia w meczu ze Spartą Trnava? Rozwiązanie tej „zagadki” już za kilkadziesiąt godzin. Póki co, drużyna z Łazienkowskiej leci na rewanżowe spotkanie na Słowację.

Dziś wieczorem legioniści wezmą udział w treningu na stadionie im. Antona Malatinskiego. Zabraknie w nim m.in. Jarosława Niezgody czy Williama Remy’ego, którzy z powodów zdrowotnych nie są gotowi do gry. W dwudziestoosobowej kadrze zabrakło też Artura Jędrzejczyka, który po mundialu nadal (!) nie jest brany przy ustalaniu składu. Pytanie, czy nie doszedł jeszcze do siebie po wyjeździe do Rosji, czy jest w tak fatalnej dyspozycji, że i tak nie wywalczyłby sobie miejsca w kadrze…
Michał Pazdan, który wrócił do klubu w tym samym czasie co „Jędza”, na Słowację pojechał, co więcej zagrał w ostatnim meczu ekstraklasy z Koroną. Inna sprawa, że na Łazienkowskiej poważnie myślą o rozstaniu się z najlepiej opłacanym zawodnikiem klubu. I choć Jędrzejczykiem interesują się kluby z Turcji, ten nie ma wielkiej ochoty na opuszczenie Warszawy. Większe chęci na wyjazd wyraża wspomniany Pazdan i – jak podaje „Przegląd Sportowy” – historia ewentualnego transferu, która wraca wraz z każdym okienkiem już od dwóch lat, w końcu może mieć swój finał. W grę wchodzi liga turecka, zaś Legia, która wcześniej żądała za swojego zawodnika 2,5 miliona euro, jest gotowa sporo spuścić z ceny.
Na razie jednak Pazdan ma pomóc Legii wyeliminować Spartak Trnava.
Oto cała kadra na rewanżowe spotkanie 2 rundy el. Ligi Mistrzów (mecz o 20.30):
Bramkarze: Radosław Cierzniak, Radosław Majecki, Arkadiusz Malarz
Obrońcy: Inaki Astiz, Adam Hlousek, Michał Pazdan, Mateusz Wieteska, Mateusz Żyro
Pomocnicy: Domagoj Antolić, Cafu, Kasper Hamalainen, Michał Kucharczyk, Krzysztof Mączyński, Dominik Nagy, Chris Philipps, Miroslav Radović, Sebastian Szymański, Marko Vesović
Napastnicy: Carlos Lopez, Jose Kante

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli