Lechia, w doliczonym czasie, wygrała 1:0 derby w Gdyni. Czyli wpierdolu nie będzie?

Autor wpisu: 3 listopada 2017 23:22

Po blamażu z Koroną Lechia wygrała na wyjeździe w derbach z Arką. Mecz był brzydki, a prawdziwej piłki jak na lekarstwo. Walka w środku pola, faule, przepychanki i lekki chaos na boisku. Z tego chaosu więcej wyciągnęli goście – w samej końcówce zdobyli gola na wagę trzech punktów.

– Stracić bramkę w doliczonym czasie gry w derbach to jest kryminał. Wstyd jak cholera – podsumował po spotkaniu bardzo zmartwiony Adam Marciniak. – I nie jest ważne, czy byliśmy przed meczem faworytem, czy pół faworytem. Chcieliśmy bardzo ten mecz wygrać. Jak mieszkasz w tym mieście, żyjesz z tymi ludźmi… Kurde, no. Szkoda, wstyd i smutek.
Dla jednych smutek, dla innych wielka radość i ogromna ulga. Presja, jaką wywierają od dłuższego czasu na piłkarzach Lechii jej kibice, w ostatnich dniach przybrała na sile. Bluzgi i groźby (wpierdolu – red.) po poniedziałkowym meczu z Koroną, potem wizyta na treningu i kolejna rozmowa wychowawcza. To wszystko nie tylko miało odpowiednio „zmotywować” zespół, ale dać do zrozumienia, że żarty się skończyły. Mają przyjść zwycięstwa. Pierwsze w derbach.
Nie będziemy po raz kolejny wałkować tematu kibiców i zastraszania piłkarzy, bo ta sytuacja jest po prostu chora. Natomiast nie ulega wątpliwości, że piłkarze Lechii chcieli zrobić wszystko, by uniknąć następnej konfrontacji z kibicami. Oby ta wygrana dała im jakiś oddech i psychiczny spokój. Bo ten jest niezbędny, by w Gdańsku coś się w końcu ruszyło.

Krótkie podsumowanie meczu:
– siedem żółtych kartek, co i tak przy temperaturze tego spotkania, liczba nie tak wysoka
– kilka przepychanek – słownych i fizycznych
– nieuznany gol dla Lechii Marco Paixao – po zastosowaniu VAR (spalony przy golu) i brak wideoweryfikacji przy faulu w polu karnym na Patryku Kunie:

– Kun to w ogóle nie miał szczęścia w tym spotkaniu. Już na początku zaliczył taką bombę:

– nie uznano gola Marco, za to w doliczonym czasie strzelił Flavio i trzy punkty pojechały do Gdańska

Inne artykuły o: Arka Gdynia | Ekstraklasa | Lechia Gdańsk

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli