Lechia bez Paixao? Skoro mu nie zależy

Autor wpisu: 23 marca 2018 13:54

Piotr Stokowiec, po objęciu Lechii Gdańsk, zapowiadał, że u niego w drużynie będą grać tylko ci, którzy są zaangażowani w walkę na sto procent. I właśnie odsunął od treningów najlepszego strzelca zespołu Marco Paixao.

– Celem każdego zespołu jest wygrywanie i bycie skutecznym. Wierzę że skuteczność uzyskuje się poprzez pracę, zaangażowanie i rozumienie pewnych zasad panujących w zespole. Do tego potrzebuję zawodników, którzy będą to rozumieć i którzy wyznają podobne zasady. Tylko wtedy jesteśmy w stanie odbudować dobrze funkcjonujący zespół. Dlatego decyzje, które podejmuję będą wiązały się przede wszystkim z dobrem zespołu i doborem właściwych zawodników rozumiejących trudności i powagę sytuacji, w jakiej jesteśmy – powiedział trener tłumacząc decyzję o zawieszeniu Paixao.
Co się stało? Napastnik Lechii, który ostatnio narzekał na kontuzję kolana, miał zalecone (obowiązkowe!) zajęcia rehabilitacyjne. Tyle że się na nich nie zjawił i, jak informuje klub, nie podał usprawiedliwienia. Według dziennikarza Sebastiana Staszewskiego z gazeta.pl, piłkarz poleciał na parę dni do Portugalii. Stokowiec nie toleruje niesubordynacji, więc natychmiast odsunął zawodnika od treningów.
Dodajmy tylko, że to najlepszy w tym sezonie strzelec Lechii – w 28 meczach zdobył 16 bramek. A klub z Gdańska jest w bardzo trudnej sytuacji – w tabeli znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lechia Gdańsk

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli