Djurdjević optymistycznie przez meczem z Genk: – Mamy teraz dobry moment

Autor wpisu: 9 sierpnia 2018 10:42

Lech, w przeciwieństwie do Legii i Jagiellonii, 3. rundę eliminacji Ligi Europy zaczyna meczem na wyjeździe. Rywal – przynajmniej na papierze – dużo silniejszy od wcześniejszych przeciwników: Gandzasara Kapan i Szachtiora Soligorsk. – Genk to mocny zespół, ale jesteśmy bardzo zmotywowani. Chcemy się pokazać z solidnej strony, zwłaszcza że mamy teraz dobry moment – zapowiada trener Ivan Djurdjević.

W dzisiejszym meczu w barwach Lecha nie będzie mógł zagrać Pedro Tiba, który pauzuje za żółte kartki. Choć Portugalczyk jest w Poznaniu od niedawna, już zdążył przedstawić się z jak najlepszej strony, więc jego brak w spotkaniu w Belgii będzie odczuwalny. Prócz niego na boisku nie pojawią zmagający się ze zdrowiem Gumny, Janicki i Klupś.
Mecz z Genk to z pewnością najtrudniejsza przeprawa dla Lecha w tym sezonie. Ale po trzech zwycięstwach w lidze i wyeliminowaniu dwóch rywali w kwalifikacjach Ligi Europy, trener Djurdjević jest dobrej myśli:
– Genk to bardzo mocny zespół, który w sezonie 2016/2017 dotarł do ćwierćfinału Ligi Europy. Taki wynik mówi sam za siebie, choć z drugiej strony trudno będzie rywalom go powtórzyć. My jesteśmy bardzo zmotywowani i raz jeszcze chcemy się pokazać z solidnej strony, zwłaszcza że mamy teraz dobry moment. Genk potrafi grać w szybkim tempie, dlatego spróbujemy przeciwstawić się tym samym. My też mamy u siebie dobrych zawodników i już pokazujemy się z niezłej strony, mimo że drużyna jest w budowie. Na początku nie było nam łatwo, jednak pokonaliśmy pierwsze schody. Wciąż jeszcze nie pokazaliśmy najlepszego futbolu, na jaki nas stać i spróbujemy go poszukać właśnie w czwartek – powiedział Djurdjević.
Transmisja meczu Lecha w Polsacie Sport Extra od 19.55.

Inne artykuły o: Lech Poznań

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli