Łapiński o Pazdanie: Michał po prostu jest bez formy

Autor wpisu: 28 sierpnia 2018 13:35

Dyskusja narodowa o braku powołania do kadry narodowej dla Michała Pazdana trwa w najlepsze. Ciekawą uwagę rzucił Tomasz Łapiński w „PS”: Sa Pinto widzi, że Michał jest psychicznie zdołowany.

Michał Pazdan nie zagrał w dwóch ostatnich meczach Legii, bo nowy trener Legii Sa Pinto konsekwentnie zostawiał go na ławce, stawiając na Inakiego Astiza, za co zresztą Legia mocno zapłaciła w ostatnim meczu ligowym z Wisła Płock (pisaliśmy o tym TUTAJ).
Po meczu Sa Pinto tłumacząc się ze swych decyzji rzucił mocno komentowane zdanie: „Cały czas rozmawiamy o jego formie i sytuacji. Po mundialu nie czuje się jeszcze przygotowany do gry, chcemy mu pomóc, bo to bardzo dobry zawodnik, ma wysoką jakość”.

Słowa te skomentował między innymi Tomasz Łapiński przepytywany przez dziennikarkę „PS” Izę Koprowiak. Łapiński twierdzi: – Moim zdaniem mundial jest przykrywką. Od turnieju minęło tyle czasu, że sześć razy można było się przygotować. Wszyscy reagujemy na te słowa alergicznie, bo prawda jest taka, że Michał po prostu jest bez formy. Ja to widzę w ten sposób: trener rozmawiał z Pazdanem, widzi, że Michał jest psychicznie zdołowany, że czuje się źle na boisku, gra słabo, dlatego sadza go na ławce. I tyle, mundial nie ma tu znaczenia, takie tłumaczenia to głupota.

Na pytanie o to, czy słabością może być brak odpowiedniego przygotowania fizycznego, czy może nastawienie psychiczne, Łapiński odpowiada: – Nie można rozpatrywać tego oddzielnie, to naczynia połączone. Jeśli szwankuje przygotowanie fizyczne, to głowa podejmuje złe decyzje. A wtedy i fizyczność nie wyrabia, bo potrzeba więcej energii. Jeśli nie zatrzyma się tego błędnego koła, to jest problem. Michał potrzebuje stabilizacji, kilku dobrych meczów, by uwierzył, że daje radę, że nadąża.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli