Kucharczyk w obronie, osiemnastolatek na stoperze – Magiera sprawdza różne opcje

Autor wpisu: 2 września 2017 18:18

Ligowcy wykorzystują przerwę reprezentacyjną na ćwiczenie różnych wariantów gry w meczach sparingowych. I właśnie – dość nietypowe – warianty sprawdzał dziś trener Jacek Magiera w spotkaniu z Mazurem Karczew.

Mistrzowie Polski uświetnili jubileusz 75-lecia klubu z Karczewa, który obecnie gra w IV lidze.

Wynik 6:1 nie pozostawił złudzeń co do różnicy klas między przeciwnikami, ale to nie wynik był dziś najważniejszy. Trener Magiera mocno poprzestawiał skład – i nie chodzi tylko o same nazwiska, ale i ustawienie zespołu.

Michał Kucharczyk powędrował np. na prawą obronę, a na stoperze od początku meczu zagrał 18-letni zawodnik rezerw – Mateusz Bondarenko. Młody obrońca zdobył zresztą jedną z bramek – pierwszą w seniorskiej piłce. Prócz niego na boisku pojawili się jeszcze dwaj zawodnicy rezerw – Bartosz Olszewski i Eryk Więdłocha (obaj zagrali w drugiej połowie meczu trwającego 80 minut – 2 x 40). Dla Legii gole zdobywali: Niezgoda dwie, Jodłowiec, Kucharczyk, Chukwu i wspomniany Bondarenko.

Po meczu Jacek Magiera przyznał, że Legia przyjechała do Karczewa przede wszystkim dla kibiców, którzy są wiernymi fanami Legii.
– To był pożyteczny sparing, pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra, natomiast w drugiej do naszej gry wkradło się trochę chaosu – ze względu na zmiany. Straciliśmy płynność, ale ogólnie rzecz biorąc, to był potrzebny sparing.
Jak daleko idące wnioski z tego meczu wyciągnie trener, przekonamy się w najbliższej kolejce. W następna sobotę Legia zagra na wyjeździe ze Śląskiem.

Tu do obejrzenia bramki ze sparingu:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

• zgubek

W meczu ze Śląskiem zrobiłbym tylko 2 zmiany w składzie- za Chukwu – Sadiku,Jodłowiec za Bondarenkę i Mączyńskiego na miejsce Jodłowca.I gramy.Panowie Pazdany ,Jędrzejczyki i Hlouski i Malarze niech odpoczną i się zresetują.