Kucharczyk: Które to życie w Legii? Nie mam tylu palców…

Autor wpisu: 26 kwietnia 2018 17:51

Dla mnie trudnych było osiem lat w Legii. Miałem tu wzloty i upadki – zauważył Michał Kucharczyk przed piątkowym meczem z Koroną. Trener Dean Klafurić podkreślił, że w Chorwacji także znane jest powiedzenie o niezmienianiu zwycięskiego składu, po czym… zasugerował zmiany,

Nie wypowiadam się na temat Romeo Jozaka – stanowczo uciął Michał Kucharczyk na spotkaniu z mediami przed piątkowym meczem z Koroną. Ale też musiał odpowiedzieć dalej: – A które to dla mnie życie w Legii? Nie mam tylu palców na obu dłoniach, by policzyć, ile razy wstawałem z ziemi. Ja mogę policzyć moje zdobyte trofea. Dalej policzcie sami.
Nie chodzi o to, że ja odgrywam ważną rolę w zespole, bo w wyjściowym składzie jest 11 zawodników, w kadrze 18, a w szatni 30 piłkarzy i każdy jest istotny. Jesteśmy uzależnieni od każdego na boisku. Każdy daje cześć siebie i wkłada maksimum możliwości, żeby wynik był jak najlepszy. Ostatnio udowodnił to Cristian Pasquato strzelając gola z dystansu. Nie róbmy ze mnie talizmanu. Nie ma ważnej jednej osoby, tylko cały zespół.
Czy się zmieniłem? Zmieniła się sytuacja w drużynie. Nie wracajmy do bramki z rzutu wolnego, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni. Nie sądzę, że będę wykorzystywać kolejne stałe fragmenty gry. Zejdźmy na ziemie. Może będzie znowu taka sytuacja, ale nie wydaje mi się, żebym ja wykonywał kolejne.

Czy to najtrudniejszy i najdziwniejszy sezon „Kuchego” w Legii? Odpowiedź wymijająca: – Dla mnie trudnych jest osiem lat w Legii. Miałem tu wzloty i upadki, ale nie chciałbym komentować sytuacji, bo to przeszłość. Na razie mamy ważny mecz z Koroną.
W ostatnich czas najwidoczniej nam jest łatwiej gonić, bo robimy to z powodzeniem od trzech lat. Dla nas to normalna sytuacja i gonienie rywala nie powinno nam sprawić problemów. Wszystko zależy od nas i naszego podejście, czy obronimy mistrzostwo.

Swoje uwagi przed meczem z Koroną wygłosił też Dean Klafurić, który zauważył, że w Chorwacji także modne jest powiedzenie, iż zwycięskiego składu się nie zmienia. Ale… – Dzisiaj na pewno niczego nie zdradzę. Mamy szeroką ławkę i chcemy inteligentnie i mądrze ustawić nasz zespół – uzupełnił trener. – Legia to bardzo wielki klub i na pewno wystawimy idealną jedenastkę.
Dziękuję, że ktoś zauważył, że jesteśmy w dobrym humorze. Generalnie sprawiam wrażenie człowieka wyluzowanego. Pracuję w Legii osiem miesięcy i zawsze staram się być blisko z zawodnikami i tworzyć pozytywną atmosferę.
Oczywiście przeanalizowaliśmy oba nasze ostatnie mecze z Koroną. Bardziej jednak skupiliśmy sie na ich spotkaniu z Jagiellonią. Korona to zespół nieprzewidywalny, w którym jest spora rotacja. Nasz rywal płynnie zmienia taktykę w czasie meczu, przez co jest tak nieprzewidywalna.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Kuchy nie bądź taki skromny.Żaden z piłkarzy Legii oprócz Rado do pięt Ci nie dorasta.Chcąc nie chcąc jesteś już legendą Legii- Kuchy King.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli