Kowalczyk: – To co wyprawiają nasi reprezentacyjni obrońcy to jest skandal!

Autor wpisu: 6 marca 2018 15:00

Legia Warszawa zimą przeszła spory remanent w składzie. O nowych nabytkach Wojciech Kowalczyk, który słynie z ostrego języka, wypowiada się na razie ostrożnie. Nie przebiera natomiast w słowach mówiąc o postawie Artura Jędrzejczyka i Michała Pazdana.

Mistrzowie Polski byli krytykowani za grę w swoich ostatnich meczach przeciwko Jagiellonii i Lechowi.
– Pierwsze dwa mecze dały nadzieję, ale te dwa kolejne zamazały obraz. No bo Jagiellonia po prostu się bawiła na stadionie Legii, natomiast w ostatnim meczu legionistom nie chodziło już o styl, ale żeby wygrać za wszelką cenę, bo jeśli nie, to Lech by doskoczył, a Jagiellonia mogłaby odjechać. Trzy punkty ostatecznie zostały w Warszawie i to na pewno było najważniejsze… – ocenił Wojciech Kowalczyk w rozmowie z „Super Expressem”.
Zapytany o nowych zawodników w Legii, wstrzymał się z jednoznaczną oceną:
– Eduardo? No cóż, czekamy na jego gole, ale nie wiem, czy się doczekamy. Powiem tak: nabytki jak nabytki, na oceny pewnie za wcześnie. Liczę na Antolicia, choć widać po jego faulu w meczu z Jagiellonią, że musi przyłożyć lód do głowy. Coś tam pokazuje Remy, ale generalnie przydałoby się więcej kreatywności w drugiej linii.
Według byłego piłkarza Legii zespół Romeo Jozaka największy problem ma ze swoimi etatowymi obrońcami.
– Martwi mnie co innego i to jest poważny problem: postawa Jędrzejczyka i Pazdana. To co wyprawiają nasi reprezentacyjni obrońcy to jest skandal! Ja nie wiem co się dzieje. Przecież nie można ich chyba tłumaczyć ostatnimi mrozami… – powiedział wprost. – Obaj to twardziele, w tych mrozach jeszcze bardziej się powinni wyróżniać na tle innych. A jak to wygląda, każdy widzi. Co mecz to w obu przypadkach niezliczona liczba błędów. Na miejscu Adama Nawałki bardzo bym się martwił, bo przecież należy zakładać, że obaj znajdą się w szerokiej kadrze na mundial. A skoro tak grają w polskiej ekstraklasie, to trochę strach pomyśleć, co się może wydarzyć w Rosji… Ich sytuacja klubowa też sama w sobie jest dziwna. Pazdan chce odejść, ale nikt się nie kwapi, żeby go kupić. Ani Europa, ani Chińczycy, ani Amerykanie. Z kolei Jędrzejczyk nie chce odejść, ale Legia by chciała, żeby odszedł…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Kowal jak to Kowal nie obcyndala się i wali ostrymi nabojami. Ale gość ma świętą rację.Pazdan, a zwłaszcza Jędza to w tej chwili cienie zawodników,którymi byli na Euro. Jozak z tym sobie jakoś poradzi, a Nawałka nie ma w kim wybierać.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli