Kowalczyk: „To najsłabsza Legia w historii”. Eee, za jego czasów też nie było różowo

Autor wpisu: 17 sierpnia 2018 18:42

Na Legię, po tym jak odpadła już we wstępnej fazie z rozgrywek europejskich, spadła zasłużona krytyka. Bo nadal, choć emocje po wczorajszym meczu już nieco opadły, ciężko zrozumieć jak to wszystko mogło tak się skończyć. Jak drużyna złożona z zawodników, którzy „na papierze” prezentują całkiem niezłą jakość piłkarską, na boisku przegrywa z zespołem z Luksemburga. Ostro podsumował wyczyny mistrzów Polski były piłkarz Legii, Wojciech Kowalczyk: ” Ja pamiętam różne Legie. Ale tak słabej nie. Moim zdaniem to najsłabszy zespół w historii tego klubu.” Czyżby?

Kowalczyk w ostatnim czasie dużo i często krytykuje Legię. Ale nie on jeden. Tyle że „Kowal”, prócz konstruktywnej krytyki, lubi walnąć między oczy. Najlepiej personalnie, z grubej rury na Twitterze. Dlatego też został „bohaterem” pamiętnej konferencji, na której Aleksandar Vuković powiedział, że: „Nie będzie decydowała o atmosferze w Legii legenda klubu, która większość dzięki niemu osiągnęła, a teraz ciągle chce dopiec. Nie każdy zrozumie, że to przez pewne problemy z alkoholem.
W rozmowie z „Super Expressem” Kowalczyk wypunktował co mu się nie podoba obecnie w klubie z Łazienkowskiej, co nie działa i kogo należałoby się pozbyć z drużyny. Według niego do „odpalenia” są Eduardo, Philipps, Radović czy Antolić.
Jak ocenił dwumecz z Dudelange?
– W Luksemburgu trzeba było odrabiać straty, a do tego zawsze potrzebna jest agresja. No ale jak oni mieli wygrać skoro najbardziej agresywny w Legii był trener, tyle że już po meczu. Ten ostatni miesiąc to kompletna żenada. Dobrze, że oni już nie muszą wystawiać głowy za granicę, bo co mecz w pucharach, to wstyd.
Można się zgodzić z Kowalczykiem w kilku kwestiach, ale w jednej dość daleko odleciał:
– Ja pamiętam różne Legie. Ale tak słabej nie. Moim zdaniem to najsłabszy zespół w historii tego klubu.
Poważnie? A nam się wydaje, że taka opinia jest spowodowana efektem świeżości, no i oczywiście negatywnym nastawieniem samego autora wypowiedzi. Dla przypomnienia – drużyna Legii, w której grał Wojciech Kowalczyk, w sezonie 1991/92 zajęła… 10. miejsce w lidze, mając zaledwie TRZY punkty przewagi nad strefą spadkową.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Kowalczyk stara się być oryginalny,ba sili się na ,,głębokie,, analizy .No niestety ani jedno , ani drugie mu nie wychodzi. Ale trudno od Kowala dużo wymagać.Nie ma do tego głowy, zresztą do innych rzeczy też.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli