Korona ma nowego sponsora. Wspólnie z Suzuki wiosną ma być najszybsza

Autor wpisu: 10 stycznia 2018 14:37

Korona Kielce zyskała nowego, prężnego sponsora. Współpracę z klubem rozpoczęła firma Suzuki Motor Poland – polski przedstawiciel jednego z największych gigantów motoryzacyjnych na świecie. W Kielcach żartują, że od teraz w lidze trudno będzie ich zatrzymać.

Coś w tym może być. Tym bardziej przecież, że i w rundzie jesiennej zespół sprawił bardzo miłą niespodziankę, grając skuteczną i widowiskową piłkę. Rok skończył się dla Korony miejscem w górnej ósemce i nikt nie wyobraża tam sobie, by inaczej miało być na zakończenie rundy zasadniczej. Apetyty w Kielcach – jeśli chodzi o ten sezon – są naprawdę spore. I nie ma się czemu dziwić – tym bardziej że teraz klub zyskał bardzo poważne wsparcie.
Korona to silna marka na sportowej mapie kraju, z kolei Suzuki to mocny gracz na skalę globalną. Cieszę się, że nasze drogi się spotkały i wierzę, że ta współpraca przyniesie korzyść obu stronom – nie ukrywa Krzysztof Zając, prezes kieleckiego ekstraklasowca.

Dla Suzuki inwestycja w tę dziedzinę to w zasadzie żadna nowość. Firma, która na polskim rynku obecna jest od 1992 roku (jako spółka córka japońskiego koncernu), od lat wspiera polski sport, inwestując w różne jego dyscypliny. Teraz nadszedł czas na promocję poprzez futbol, z czego kibice piłkarscy oczywiście powinni się tylko i wyłącznie cieszyć.
Chętnie angażujemy się w działania, które promują aktywny styl życia i sport – zarówno ten amatorski, jak i profesjonalny. Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną w naszym kraju, dlatego z przyjemnością podpisujemy umowę sponsorską z Koroną Kielce. Cieszymy się z nawiązania współpracy z klubem, który bierze udział w rozgrywkach prestiżowej, najwyższej klasy rozgrywkowej. Nasze wspólne działania z pewnością przyniosą korzyści dla klubu, pozwolą Koronie rozwijać się i zajmować coraz wyższe miejsca w tabeli – mówi Piotr Dulnik, Prezes Zarządu Suzuki Motor Poland.

Logo Suzuki pojawi się na koszulkach piłkarzy i będzie wyświetlane na bandach podczas meczów. Firma będzie miała także własną lożę na stadionie. Klub z kolei w ramach umowy otrzyma flotę samochodów, na którą złożą się dwa modele: popularny SUV Vitara i wszechstronny crossover SX4 S-CROSS. Dodatkowo, japoński producent aut zasili klub finansowo, co – jak przekonują w Kielcach – pozwoli na dalszy rozwój i realizację potrzebnych inwestycji.

Korona ma za sobą bardzo udaną rundę – m.in. serię 12 meczów bez porażki – i na pewno w tym sezonie nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W klubie zadowoleni są z pracy dotychczasowego szkoleniowca do tego stopnia, że już teraz zaproponowali mu nową umowę, choć oczywiście dotychczasowa wciąż jest ważna. – Jestem gotowy na negocjacje. Oczywiście wiele zależy od tego, jak klub ma funkcjonować w przyszłości – odpowiedział Gino Lettieri. A funkcjonować ma jeszcze lepiej, bo dzięki współpracy z Suzuki możliwości z pewnością wzrosną. W Kielcach wszystkim marzy się latem występ w europejskich pucharach. Patrząc na to, jak Korona prezentowała się w jesiennych meczach, to marzenie wcale nie musi być takie nierealne.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Korona Kielce

  • Piotr Borkiewicz

    Panowie zmieńcie tytuł. Czy ktoś chce mieć samochód nie do zatrzymania? Przecież on nie przejdzie badania technicznego.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli