Kolejny transfer Legii – tym razem młodzieżowy reprezentant Polski

Autor wpisu: 26 stycznia 2018 10:40

Mikołaj Kwietniewski, kadrowicz powoływany przez Dariusza Dźwigałę do reprezentacji U-19, podpisał 3,5-letni kontrakt z Legią. To ma być solidna inwestycja mistrzów Polski, bo chłopak to podobno dużego kalibru talent. Do Warszawy trafił z angielskiego Fulham.

Legia wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy „domagali” się transferów młodych, zdolnych Polaków, a nie zagranicznych „emerytów”. Czy Kwietniewski to zawodnik, który już w tej rundzie może wywalczyć sobie miejsce w składzie mistrzów Polski? Szczerze mówiąc, raczej wątpliwe, tym bardziej że to ofensywny pomocnik (który od biedy może również występować na obu skrzydłach), a na tej pozycji Legia potrzebować pewnie będzie kogoś bardziej doświadczonego. Choć może się mylimy, może Romeo Jozak – jako specjalista od pracy z młodymi piłkarzami – dostrzeże w chłopaku to coś i zacznie dawać mu szansę a ten ją wykorzysta?
Tak czy inaczej, Kwietniewski zapowiada, że przychodzi na Łazienkowską, by sprostać wyzwaniu, jakim jest gra w Legii. – Trafiłem do Legii i jestem bardzo szczęśliwy, że mam szansę podpisać kontrakt z tak wielkim klubem. Reprezentowanie tych barw jest dla mnie przyjemnością i będę starał się to robić najlepiej, jak potrafię – przyznał na powitanie. – To na pewno dla mnie bardzo duże wyzwanie, bo Legia ma bardzo mocnych zawodników, ale ja chcę temu wyzwaniu sprostać. Zamierzam wejść do drużyny, poznać chłopaków, a potem walczyć o miejsce w zespole – dodał.

Kwietniewski to wychowanek Korony Kielce, z której trafił do Fulham. W Anglii grał w drużynach do lat 18 i 23. Osiemnastolatek ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacji Polski do lat 16, 17 i 19. Jest uznawany za jednego z najzdolniejszych polskich piłkarzy ofensywnych młodego pokolenia.
– Przez ostatnie lata trenował i rozwijał się w bardzo dobrej akademii Fulham. Jego ściągnięcie to część naszego planu inwestowania w przyszłość, którą zapowiadaliśmy. Mikołaj będzie miał czas na zaadoptowanie się w klubie, bo myślimy o nim długoterminowo, ale mamy nadzieję, że w przyszłości stanie się ważnym, stabilnym zawodnikiem pierwszej drużyny – stwierdził dyrektor techniczny Legii Ivan Kepcija.

Kwietniewski to piąty nowy piłkarz sprowadzony zimą do klubu z ulicy Łazienkowskiej. Wcześniej Legię wzmocnili Domagoj Antolić, Marko Vešović, Eduardo da Silva oraz William Remy. A to oficjalna prezentacja nowego piłkarza mistrzów Polski:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli