Kolejny komunikat w sprawie meczu Lecha z Legią. Tym razem z Łazienkowskiej. Następny szykuje wojewoda wielkopolski

Autor wpisu: 17 maja 2018 15:08

W sprawie niedzielnego meczu Lecha z Legią wydano już sporo komunikatów. Był ten Ekstraklasy SA o tym, że ewentualna mistrzowska feta Legii na pewno nie odbędzie się w Poznaniu, zaraz potem PZPN wydał swój, w którym czytamy o „braku szacunku” i o „koniunkturalizmie władz ligowej spółki”. Teraz komunikat wydała Legia. I to na pewno nie koniec oświadczeń. A mecz już w niedzielę.

Ekstraklasa SA, wobec dużych obaw władz „Kolejorza”, że nie będą oni w stanie w razie czego zapobiec zbyt gorącej atmosferze na stadionie i dojdzie do zamieszek, doszła do wniosku, że przeniesienie ceremonii wręczania złotych medali do Warszawy będzie najlepszym wyjściem. Choć komunikat z wtorku zdawał się być oficjalnym stanowiskiem wszystkich stron – tak przynajmniej był przedstawiany, na Łazienkowskiej mają jednak inne zdanie. Dziś aktualny jeszcze mistrz Polski wydał własne oświadczenie:

W związku z podjętą przez spółkę Ekstraklasa decyzją o nieorganizowaniu ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i złotych medali w Poznaniu informujemy, że w przypadku zdobycia przez Legię Warszawa tytułu Mistrza Polski, uroczystość odbędzie się w Warszawie, w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Ze względu na konieczność zdobycia niezbędnych pozwoleń o szczegółach poinformujemy wkrótce.
Jednocześnie informujemy, że jako Legia nie zabieraliśmy dotąd publicznie głosu w sprawie przeniesienia ceremonii, ponieważ chcielibyśmy skupić się na przygotowaniach sportowych do ważnego meczu. Niestety obserwujemy medialne próby przerzucenia na nas odpowiedzialności za decyzję, którą uważamy za złą i szkodliwą dla polskiej piłki. Stanowczo podkreślamy, że przeniesienie do Warszawy ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i medali to skutek inicjatywy Lecha Poznań, popartej przez zarząd Ekstraklasy. Przedstawiciele Legii, podczas wspólnej rozmowy, wyrazili jednoznaczne negatywne stanowisko Klubu w tej sprawie. Wydany komunikat Ekstraklasy potwierdza jedynie fakt, że przyjęliśmy podjętą decyzję do wiadomości, a nasze argumenty i propozycje nie spotkały się z akceptacją rozmówców.
Dziś skupiamy się przede wszystkim na tym, aby w niedzielę na boisku wywalczyć tytuł Mistrza Polski. Podejmujemy też duży trud organizacyjny, aby w przypadku pozytywnego scenariusza umożliwić naszym kibicom wspólne celebrowanie zdobycia trofeum.

Dziś czwartek, zatem do niedzielnego meczu można się spodziewać jeszcze kilku komunikatów. Do swojego szykuje się już na przykład wojewoda wielkopolski. To oczywiście a propos bezpieczeństwa.

Zastanawia tylko słowo „zapowiadany”, ale to być może tylko niezręczność pana wojewody. Z drugiej strony szkoda, że posiedzenie odbywa się tak późno. Spotkania Lecha z Legią zawsze są meczami podwyższonego ryzyka, a gdy stało się jasne, że Legia może w Poznaniu wywalczyć mistrzostwo, które Lechowi uciekło sprzed nosa, mecz ma dodatkowy ładunek emocjonalny. Na mecz wybiera się 1500 kibiców z Warszawy. A jakie są nastroje wśród fanów z Poznania, chyba nie trzeba przypominać. Poza tym na stadionie będzie spora grupa tych, którzy będą chcieli wyrazić swoje niezadowolenie w stosunku do piłkarzy i działaczy Lecha. Jak temu zapobiec?
Oby jutrzejszy komunikat wojewody okazał się rzeczowy i zawierał konkretne i sensowne rozwiązania…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań | Legia Warszawa

  • ursynów

    Lech i jego władze to straszna prowincja.To przerost ambicji nad faktycznymi możliwościami. Obojętnie czy Legia zdobędzie brakujące tam punkty czy nie, to co wymyślono to wstyd dla całej ligowej piłki. A wysyłanie komunikatów, przypomina mi sytuację między Chinami i USA, gdzie te pierwsze w latach 50 i 60 ubiegłego wieku wysłały USA ponad 1000 ostrzeżeń. Jako stary kibic Legii wysyłam Lechowi jeden komunikat- ostrzeżenie – Weźcie się do roboty, a nie chowajcie się za kibiców. Polskie siły powołane do zapewnienia porządku, potrafią tylko dać sobie radę z pokojowymi demonstracjami.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli