Klimczak odpowiada Mioduskiemu: – To było nieeleganckie

Autor wpisu: 25 maja 2018 14:33

Choć sezon ekstraklasy zakończył się kilka dni temu, emocje związane z finiszem rozgrywek jeszcze nie opadły, szczególnie w Poznaniu. I trudno się dziwić. Prezes Lecha Karol Klimczak musiał ostatnio przełknąć kilka gorzkich pigułek, co nie znaczy, że godzi się z każdą krytyką kierowaną w jego stronę. – Sukces nie powinien powodować amnezji – to riposta na niedawną deklarację Dariusza Mioduskiego.

Prezes Legii podczas Gali Ekstraklasy zapowiedział, że jeśli w przyszłości jakiś zespół wywalczy mistrzostwo na stadionie Legii, to w Warszawie zorganizują ceremonię wręczenia trofeum. Taka szpila w stronę władz Lecha.
– Te słowa były zupełnie niepotrzebne. Tym bardziej z punktu widzenia kogoś, kto zdobył właśnie dublet. Sukces nie powinien powodować amnezji – powiedział w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” prezes Klimczak. – Legia była niedawno w podobnej sytuacji – jej piłkarze byli ganiani po klubowym parkingu. Wtedy powstrzymywałem się od komentarzy, choć dziennikarze mnie o to pytali. Krytyka była wtedy niepotrzebna, bo znam to środowisko. Mówienie, że coś się u nas nie wydarzy to ogromne ryzyko. Nie życzę tego Darkowi, ale niech pamięta, że nie ma monopolu na kreowanie przyszłości. Parking, mecz z Borussią czy Jagiellonią, czy zamieszanie z biciem kibiców podczas ubiegłorocznej fety na Łazienkowskiej – te przykłady z Warszawy pokazują, że takie słowa były z jego strony nieeleganckie. […] Oczywiście, że w idealnym świcie chciałbym, aby ceremonia wręczenia mistrzowskich medali odbyła się w sposób normalny. Zarzucano mi, że jestem idiotą, bo nie mam pojęcia jak to zorganizować. A więc ten idiota wie, jak powinno się czynić honory. Niestety od kilku-kilkunastu dni liczyliśmy się z tym, co się może wydarzyć. Staraliśmy się przewidzieć sytuacje niebezpieczne i nie dopuścić do nich. Nie zmieniam zdania, że w klimacie, jaki wytworzył się wokół Lecha, taka ceremonia mogłaby być przyczynkiem do jeszcze większej rozróby. Odbieranie medali w otoczeniu broni gładkolufowej? Nie wiem, czy ktokolwiek miałby z tego przyjemność.
Na przyszłość rozwiązaniem jest inne zorganizowanie kalendarza. Najlepsza czwórka po rundzie zasadniczej rozgrywa ostatni mecz sezonu u siebie.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań | Legia Warszawa

  • zgubek

    Jest dużo prawdy w tym co mówi Klimczak, a mianowicie,że zarzuty o jego stanie umysłowym, po tych słowach okazały się prawdziwe.Wręczanie medali w otoczeniu broni gładkolufowej- no poleciał gość. A pomysł by 4 najlepsze drużyny ostatni mecz sezonu rozgrywały u siebie, ma swoje zalety i wady.A co będzie, gdy piątą drużyną po rundach zasadniczych będzie Legia, ostatni mecz gra z Lechem o mistrza na jego stadionie i nie daj Boże wygrywa?Bez broni się nie obędzie.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli