Klafurić zostanie w Legii? Jest na liście Mioduskiego

Autor wpisu: 15 maja 2018 12:36

Legii pozostał jeden krok, by wywalczyć mistrzostwo w tym dziwnym i stojącym na, łagodnie mówiąc, nie najwyższym poziomie sezonie. Dean Klafurić ma szansę zapisać się w historii klubu i na spółkę z Jackiem Magierą i Romeo Jozakiem wygrać ligę. Tyle że do tej pory wydawało się, że mecz z Lechem będzie jego ostatnim w klubie. A może jednak nie?

Klafurić został strażakiem na ostatnie kolejki i uratowanie sezonu Legii po tym jak drużyna pod kierownictwem Romeo Jozaka gubiła punkty, styl gry, zaskakiwała składem i ustawieniem. Choć pomysł na to, by rozgrywki dokończył mało doświadczony trener, na dodatek asystent Jozaka, wydawał się być karkołomny, okazało się, że sytuacja została opanowana, a Legia w tym czasie wygrała 6 meczów, 1 zremisowała i wywalczyła Puchar Polski. Teraz „wystarczy” remis w Poznaniu, by cieszyć się z mistrzostwa. Porażka przy jednoczesnej wygranej Jagiellonii z Wisłą Płock da sukces drużynie z Białegostoku.
Scenariusz, w którym Klafurić żegna się z posadą po sezonie jeszcze niedawno był przyjmowany za pewnik. Ironią losu byłoby, gdyby stało się to przy okazji wywalczenia mistrzostwa i Pucharu Polski. Tymczasem w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” prezes Dariusz Mioduski przyznał, że bierze jednak pod uwagę pozostanie Chorwata w Legii.
– Mamy już listę trzech kandydatów na trenera. Wciąż prowadzimy rozmowy, więc nie będę podawać szczegółów, ale mogę powiedzieć, że za sprawą wyników i postawy drużyny na tej liście jest także Dean Klafurić – powiedział Miodsuki.
Klafurić nie jest faworytem, ale jeśli w niedzielę wywalczy z drużyną mistrzostwo, będzie to kolejny argument na jego korzyść.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Mam już listę trzech kandydatów mówi Miodzio.To niech powoła trzech, tak jak w Lechu, wolno mu.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli