Klafurić o sytuacji Legii: – Najważniejsze, żebyśmy trzymali się razem

Autor wpisu: 17 kwietnia 2018 15:22

Przed nowym trenerem Legii Warszawa pierwsze wyzwanie. Jutro mistrzowie Polski zagrają rewanżowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Stawką finał Pucharu Polski. W pierwszym meczu padł remis 1:1. – Jesteśmy świadomi, że jako najlepszy klub w Polsce zawsze będziemy traktowani jako faworyt spotkania – powiedział Dean Klafurić.

Klub z Łazienkowskiej przechodzi w tym sezonie ostre zawirowania. Pracę straciło dwóch trenerów – Jacek Magiera i ostatnio Romeo Jozak. W międzyczasie było parę kryzysów wizerunkowych, afera z pobiciem na parkingu klubowym, kilka spektakularnych transferów, kolejnych kilka nieco mniej, zesłanie do rezerw Michała Kucharczyka. I pewnie można by jeszcze tak wymieniać. Co ciekawe, mimo jedenastu (!) dotychczasowych porażek od początku rozgrywek, Legia nadal ma szanse na mistrzostwo Polski, a w środę może zagwarantować sobie miejsce w finale Pucharu Polski. W sumie niewiarygodne – ale to już pytanie o poziom sportowy całej naszej ligi, nie samej Legii.
Dean Klafurić, dotychczasowy asystent Jozaka, ma pomóc Legii uratować ten sezon. Jutro czeka go pierwsze zadanie – wyeliminować Górnika Zabrze.
– Jesteśmy świadomi, że jako najlepszy klub w Polsce zawsze będziemy traktowani jako faworyt spotkania – powiedział na konferencji. – Taka sytuacja może sprzyjać Górnikowi z psychologicznego punktu widzenia, ale nie ma to dla nas żadnego znaczenia. My musimy robić swoje. Kilku zawodników – Radović, Eduardo, Kopczyński, Iloski i Turzyniecki – ze względu na kontuzje na pewno nie wystąpią. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, pozostali są gotowi, żeby walczyć jutro o awans do finału Pucharu Polski.
Trener nie ukrywa, że przed nim spore wyzwanie.
– Sytuacja, z którą się teraz mierzymy, to ogromne wyzwanie. Nie tylko dla mnie, ale dla całego zespołu. Najważniejsze, żebyśmy trzymali się razem. Dyskutowaliśmy razem, rozmawiałem z piłkarzami również indywidualnie. Wiem, że mamy w składzie najlepszych zawodników w Polsce. Wierzę, że ta drużyna może osiągnąć każdy cel, jaki sobie postawimy.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli