Kibice Piasta umywają ręce i… zawieszają współpracę z klubem. Naprawdę dobre

Autor wpisu: 9 marca 2018 11:28

Stowarzyszenie kibiców Piasta Gliwice zawiesiło współpracę z klubem. Wydało też ostre oświadczenie. I jak zwykle w takich przypadkach „okazało się”, że zły jest cały świat, tylko nie kibice.

Oto co napisało Stowarzyszenie:
Stowarzyszenie Kibiców „Piastoholicy” z głębokim żalem przygląda się aferom medialnym i złą atmosferą panującą w klubie i wokół niego po derbowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Członkowie stowarzyszenia są zaniepokojeni wydarzeniami do jakich doszło na stadionie miejskim w Gliwicach podczas meczu derbowego. Zastanawiający jest kompletny brak wyobraźni organizatorów w kontekście potencjalnego ryzyka występującego podczas rozgrywania meczu zwaśnionych ze sobą kibiców jak i brak należytego zapewnienia bezpieczeństwa, co przełożyło się na prowokacyjne podpalenie flag przez kibiców Górnika,  a w efekcie zdemolowaniu płotu, zniszczeniu mienia i wtargnięciu na murawę boiska przez kibiców Piasta.
Stowarzyszenie jest zdania, że kierownik ochrony mógł więc lepiej przygotować organy odpowiedzialne za zabezpieczenie meczu, lecz tego nie zrobił. Dlaczego kibice gospodarzy zasiadający w Młynie byli przeszukiwani od butów po czapki, a tymczasem kibicom gości udało się wnieść pięciometrową flagę i płyn łatwopalny?
Pragniemy również oświadczyć, że celem stowarzyszenia nie było i nie będzie krzewienie przemocy, nienawiści i nawoływania do zachowania niezgodnego z prawem, a także działań mogących szargać dobre imię klubu GKS Piast i jego kibiców.
Druzgocące jest również nastawienie zarządu GKS PIAST do wiernych kibiców dopingujących co mecz swoją drużynę nie mających wpływu na wydarzenia, które miały miejsce podczas derbów. Stowarzyszenie uważa, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jako środka zaradczego nie przyniesie wymiernych skutków w zapewnieniu bezpieczeństwa, a jedynie skłoni kibiców do późniejszego zrezygnowania w uczestnictwie na meczach GKS Piast.
Informujemy ponadto, że stowarzyszenie kibiców nie jest organem prawnym i nie nosi znamion władzy wykonawczej, nie prowadzi usług detektywistycznych oraz nie posiada w swoich szeregach komórki wywiadowczo – śledczej, zajmującej się identyfikacją i ustalaniem tożsamości sprawców ewentualnych wykroczeń i przestępstw popełnianych przed, w trakcie, a także po meczach GKS PIAST, przez co nie jest zdolne do jakiegokolwiek wsparcia w zakresie ww. działań.
Stowarzyszenie kibiców żąda od Miasta Gliwice jako większościowego właściciela pakietu akcji GKS Piast S.A. stosownych działań mających na celu natychmiastowe zdymisjonowanie kierownika bezpieczeństwa klubu GKS jako osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za bezpieczeństwo kibiców na stadionie za niedopełnienie obowiązków.
Od dnia dzisiejszego Stowarzyszenie Kibiców zawiesza wszelką współpracę i kontakty z przedstawicielami klubu GKS Piast jako podmiotu niegodnego współpracy, ze względu na brak możliwości zapewnienia bezpiecznego rozgrywania zawodów sportowych na stadionie miejskim w Gliwicach, wrogie podejście do ogółu kibiców oraz brak jakiegokolwiek dialogu z członkami stowarzyszenia w sprawie zajść w meczu derbowym.

Analizowanie każdego zdania powyższego oświadczenia nie ma sensu, bo kto widział obrazki z ostatniego meczu w Gliwicach czyta tę odezwę z mniejszym lub większym niesmakiem. „Afera medialna”, „druzgocące nastawienie zarządu”, „Stowarzyszenie żąda”, „Piast jako podmiot niegodny współpracy” – wystarczy jeszcze raz przytoczyć kilka określeń użytych przez kibiców. Czyli podsumowując – organizator się nie spisał, kierownik ochrony pozwolił na prowokację ze strony chuliganów Górnika, więc stało się co się stało. No sami się wszyscy prosili. A jeszcze zły klub wyciągnął wnioski i ukarał kibiców zamykając do końca sezonu newralgiczne sektory za bramką. To, że kierownik bezpieczeństwa powinien „beknąć” za ten mecz to inna sprawa. Ale nie jest to raczej sprawa „oburzonych” kibiców, którzy sami umyli ręce za burdy i przerzucili całą odpowiedzialność na innych. Pewnie. Najprościej. Tyle że wyszło kuriozalnie.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Piast Gliwice

  • zgubek

    To kibice patrioci,pewnie też uczestnicy pielgrzymek kiboli na Jasną Górę.To taka dobra zmiana w piłce nożnej, tu też winny jest poszkodowany a nie agresor.Skąd my to znamy.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli