Kasper Hämäläinen: To wciąż nie jest moje maksimum

Autor wpisu: 17 lutego 2018 12:12

Mecz Legii ze Śląskiem (4:1) miał jednego bohatera. Kasper Hämäläinen skradł show w każdym możliwym elemencie. „Akcja Legii skończona pierwszym golem Hämäläinena była bajkowa” – napisaliśmy po meczu. A sam Fin odważnie zauważa: – To wciąż nie jest moje maksimum.

Hämäläinen po meczu ze Śląskiem był niezmiernie szczęśliwy, ale trudno by było inaczej. To jego pierwszy hat-trick w karierze, na dodatek zdobyty w wyjątkowych okolicznościach – w raptem 10 minut, przez które Finowi wychodziło wszystko. No, prawie, bo nawet gdy chciał asystować (Eduardo), wyszło na to, że sam strzelił.
Miał nawet szansę na czwartego gola, ale wtedy pomylił się nieznacznie. Chęć „podkręcenia” wyniku była w nim jednak tak mocna, że aż trzasną po strzale dłońmi i pokręcił z niezadowoleniem głową. A mówimy o gościu, który właśnie zdobył trzy gole!

Pytany po meczu przez dziennikarzy, czy to był jego najlepszy mecz w karierze, odparł: – Patrząc na moje gole, wychodzi na to, że tak. Nigdy jeszcze nie strzeliłem trzech goli w jednym spotkaniu.
Ale też po chwili dodawał: – Dużo pracuję na treningach, ale nigdy nie jestem wystarczająco usatysfakcjonowany z formy. Ciągle jest nad czym pracować. Myślę, że jestem teraz bardziej dojrzalszy, niż kiedy grałem w Poznaniu. Ciężko powiedzieć, jakimi rezerwami potencjału jeszcze dysponuję. Wiem jednak, że na pewno nie osiągnąłem jeszcze maksimum swoich umiejętności. Cały czas staram się rozwijać. Mam wiele rzeczy do poprawy, wiem, że mogę robić je lepiej.

Urosłem jako piłkarz – Kasper Hämäläinen dla FUTBOLFEJS.PL

Fin dodawał także: – Już w Lubinie graliśmy bardzo dobrze i przyjemnie dla oka. Jednak nie tak efektywnie, jak w spotkaniu ze Śląskiem. Wyszła nam szczególnie akcja, po której zdobyliśmy pierwszą bramkę. Wtedy poczuliśmy, że mecz się dla nas otworzył, złapaliśmy pewność siebie, a ta poniosła nas do końca meczu. To styl, którego wymaga od nas Romeo Jozak, ale przede wszystkim wymagamy go od siebie sami. Wiemy, jak chcemy grać i staramy się robić to jak najlepiej.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli