Kądzior: – W tym momencie nie myślę już o tym co na kadrze…

Autor wpisu: 19 marca 2018 19:12

Damian Kądzior na razie nie zadebiutuje w reprezentacji Polski. Kontuzja wykluczyła go z treningów, więc zawodnik Górnik Zabrze opuścił zgrupowanie kadry. – Będę próbował jak najszybciej dojść do siebie – zapewnia pomocnik.

W meczu z Koroną Kielce Kądzior doznał kontuzji kolana. Trener Adam Nawałka już wczoraj sygnalizował, że choć uraz nie wydaje się groźny, mogą być problemy, żeby Damian był gotowy na najbliższe mecze reprezentacji (z Nigerią 23.03 i Koreą Południową 27.03). Dziś, po konsultacji z lekarzem, Nawałka uznał, że nie ma szans, by piłkarz mógł trenować z drużyną, a tym samym wystąpić w którymś ze spotkań. Kądzior wrócił więc do Zabrza.
Wszystko wskazuje jednak na to, że przerwa w treningach nie powinna być dłuższa niż 7-10 dni. Co oznacza, że pomocnik mógłby już wystąpić w ligowym meczu przeciw Sandecji.
– W czasie ostatniego spotkania dostałem mocno w kolano i jak wykazało dzisiejsze USG mam krwiaka, który uniemożliwia treningi. Jestem zmuszony trochę odpocząć, stąd decyzja, że wracam do domu – mówił „Sportowym Faktom” zawodnik Górnika. – Zobaczymy, kiedy wrócę do treningów. Wiadomo, że każdy organizm inaczej się zachowuje, ale będę próbował jak najszybciej dojść do siebie. Bardzo mi zależy by być gotowym na 100 procent do meczu z Sandecją. W tym momencie już nie myślę o tym co było na kadrze, tylko patrzę na to, co przede mną.
Jesienią Kądzior już dwa razy był powołany do kadry, ale w żadnym meczu nie wystąpił. Na debiut musi więc jeszcze zaczekać.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Górnik Zabrze | Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli