Kadra Legii jest za stara – mówi prezes Mioduski

Autor wpisu: 29 września 2017 13:49

Dariusz Mioduski zapowiada rekonstrukcję kadry Legii. – Obecnie jest ona za stara. Mamy zbyt wielu graczy powyżej 30. roku życia z długimi kontraktami – mówi w rozmowie z PAP-em.

W ostatnich kilku miesiącach przez Warszawę przeleciało małe tsunami. Narobiło zamieszania, zgarnęło ze sobą paru ludzi i zostawiło spory bałagan. Na Łazienkowskiej nadal sprzątają. I choć z boku wydawać by się mogło, że wszystko ucichło, co jakiś czas nad klubem zbiera się większa lub mniejsza burza. Każdy kolejny wywiad osoby związanej – nadal lub do niedawna – z drużyną mistrzów Polski przynosi łakome kąski. Tak samo jak wypuszczane co i rusz przecieki do mediów na temat atmosfery w szatni, przyczyn zwolnienia trenera Jacka Magiery (donosy piłkarzy), kwot transferów piłkarzy w letnim okienku, czy wysokości zarobków zawodników.
W Legii muszą się uporać się nie tylko z formą sportową, ale też z całą otoczką wokół klubu, która mocno zgęstniała od czasów Ligi Mistrzów czy zdobyciu mistrzostwa w poprzednim sezonie. I ciężko powiedzieć, które zadanie będzie łatwiejsze do wykonania.
Prezes Dariusz Mioduski przy okazji każdej rozmowy odpowiada na coraz to nowe pojawiające się zarzuty czy rewelacje. Zapewne chciałby mieć już z tym spokój, ale nikt nie powiedział, że po rozłamie właścicielskim będzie łatwo. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze nie raz i nie dwa będzie się z czegoś tłumaczył.

W rozmowie z PAP-em odniósł się do ostatnich doniesień dotyczących kwot transferów i wysokości zarobków.
– Nigdy nie podawałem publicznie kwot, za które kupowaliśmy zawodników i nadal tego nie będę robił, a już z pewnością nie będę rozmawiał o ich wynagrodzeniu. Powiem tylko, że transfery to zazwyczaj o wiele bardziej złożone transakcje niż się to prezentuje w mediach i składają się co najmniej z kilku elementów. Rozumiem, że dziennikarze i czytelnicy są ciekawi liczb. To naturalne, ale prawda jest taka, że informacje medialne o wartości transferów prawie zawsze odbiegają od prawdy i dotyczy to także Legii w okresie ostatnich kilku lat.
Zapytany skąd te wszystkie wycieki do mediów, odparł: – Powszechnie wiadomo, że są wokół Legii ludzie, którzy z różnych powodów starają się utrudnić jej powrót na właściwe tory i wypuszczając takie informacje dążą do destabilizacji klubu, skłóceniu szatni i mąceniu w głowach piłkarzy. Mamy dzisiaj trudniejszy czas i łatwo nas w ten sposób atakować. Możemy na to odpowiedzieć tylko w jeden sposób, zacząć lepiej grać i wygrywać. Zdobycie mistrzostwa Polski i powrót do europejskich pucharów to nasz absolutny priorytet. Tylko na tym się teraz w pełni skupiamy.
Mioduski ponownie zaprzeczył rewelacjom sport.pl, który podał, że czterech piłkarzy (Jędrzejczyk, Pazdan, Mączyński, Nagy) skarżyło się na trenera Magierę.
– To nieprawda. Nie konsultowałem z piłkarzami decyzji o zmianie trenera. Zawodnicy mieli wpływ na moją decyzję, ale wyłącznie poprzez swoją postawę na boisku. Od czasu do czasu rozmawiam z piłkarzami, ale nie o pracy trenera.

A propos piłkarzy. W wywiadzie padła jedna, bardzo znacząca kwestia – prezes Legii zapowiada zmiany w szeregach pierwszej drużyny.
– To nie jest kwestia uszczuplenia, ale rekonstrukcji kadry, bo obecnie jest za stara. Mamy zbyt wielu graczy powyżej 30. roku życia z długimi kontraktami. Przygotowujemy się do tych zmian i zrobilibyśmy je niezależnie od awansu do pucharów.
Na czym konkretnie te zmiany miałyby polegać – tego prezes nie doprecyzował. Jeśli kadra miałaby być odmłodzona, część piłkarzy na pewno będzie musiała odejść z klubu. Którzy? Dla przypomnienia wymienimy tych, którzy trzydziestkę już przekroczyli (niektórzy nawet parę lat temu): Arkadiusz Malarz, Radosław Cierzniak, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Inaki Astiz, Łukasz Broź, Tomasz Jodłowiec, Kasper Hamalainen, Krzysztof Mączyński, Miroslav Radović, a w listopadzie 30-tkę skończy jeszcze Artur Jędrzejczyk.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    No nareszcie Pan Mioduski coś sensownego powiedział.Kadra jest za stara- to fakt.Pomijając tych co przekroczyli 30 lat, będąc zawodnikami Legii od lat- to po grzyba kupiono Mączyńskiego, Astiza, a nie tak dawno Radovica i Jędrzejczyka.Wydano ciężką kasę, a pożytek z nich nie zawsze adekwatny do pieniędzy jakie kosztowali.Czy tymi zawodnikami Mioduski chce zdobyć mistrzostwo?Trudno będzie,bo część z nich jest bez formy, inni leczą kontuzje.Więc kim ? Pasquato, Sadiku, Hildeberto? A z młodych to czasami i nie zawsze z dobrym skutkiem występuje Szymański.A potem długo, długo nic.No chyba,ze Romeo coś wyczaruje.Trzymam kciuki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli