To już koniec Guilherme w Legii?

Autor wpisu: 19 sierpnia 2017 13:18

Kolejna zła wiadomość płynąca z Legii. Guilherme z powodu urazu, jakiego nabawił się w meczu z Sheriffem, nie zagra nawet przez dziewięć tygodni. A co potem? A potem to już mu się kończy w Legii kontrakt…

Badania Gui potwierdziły uszkodzenie drugiego stopnia więzadła pobocznego przyśrodkowego kolana prawego. Na szczęście w tym momencie nie przewidujemy leczenia operacyjnego, a jedynie zachowawcze. Zakładamy, że leczenie i rehabilitacja może potrwać od sześciu do dziewięciu tygodni – informuje lekarz Legii dr Maciej Tabiszewski.
Czyli wrzesień i październik w zasadzie można spisać na straty, jeśli chodzi o Brazylijczyka. Być może – o ile leczenie przebiegać będzie pomyślnie i Guilherme wróci do jako takiej formy – piłkarz będzie w stanie pomóc mistrzom Polski w listopadzie i na początku grudnia. No a potem to już dobiegnie końca jego umowa w Warszawie.

Od jakiegoś czasu piłkarz próbował negocjować z Legią przedłużenie kontraktu, co według niego miałoby się wiązać z wyższymi zarobkami. W tej chwili Guilherme zarabia w Legii 20 tys. euro miesięcznie, po przedłużeniu umowy chciałby inkasować dwa razy tyle. Co na to Legia? – Niech on się lepiej skupi na grze, a nie na kontrakcie. Gdyby grał fenomenalnie, to miałbym problem, a tak problem ma on, a nie ja. Piłkarz, który ma przebłyski, ale nie robi różnicy, a w tym momencie Guilherme nie robi, nie może zarabiać tyle, ile zawodnik, który tę różnicę robi. Generalnie piłkarze mają taką mentalność: jak zagra dobre pół sezonu, to chętnie rozmawiałby o podwyżce. Ale gdy gra przeciętnie, to o obniżce nie ma mowy, bo przecież ma kontrakt – tłumaczył stanowisko klubu prezes Dariusz Mioduski.

Z kontuzją będzie mu trudniej udowodnić, że zasługuje na nowy kontrakt i podwyżkę. Ale problem ma również Legia, bo co by o Guilherme nie sądzić, jego brak to kolejne poważne osłabienie w ekipie Jacka Magiery. Nie ma ten Magiera lekko, bo to kolejna wyrwa, którą tak naprawdę pod względem jakościowym nie bardzo jest kim zastąpić. No chyba że wreszcie swoje ukryte talenty pokażą letnie nabytki. Wtedy być może za dwa miesiące już nikt o braku Guilherme nie będzie pamiętał…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Szkoda chłopaka, ale on myślami i swoją grą nie był już w Legii.Zdrówka Guli.

  • GEORGE LASEK

    Obecnie najlepszy pilkarz w Legii.
    Powinien zarabiac duzo wiecej niz np. Czukwu.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli