JOZAK o Probierzu: „Na razie nie będziemy organizowali meczu bokserskiego między nami”

Autor wpisu: 15 września 2017 18:01

Jest nowy lekarz, więc postawił diagnozę. – Legia nie jest chora, jestem tego pewien. Nazwałbym to raczej przeziębieniem. Jestem po rozmowach indywidualnych, poznałem drużynę i członków dotychczasowego sztabu. Udało mi się poznać tło psychologiczne i wiem, co musimy poprawić, żeby zespół się obudził – stwierdził na swojej pierwszej przedmeczowej konferencji Romeo Jozak.

No to co trzeba poprawić, według Chorwata? – Problemy są na trzech poziomach: mówię o sercu, stopach i myśleniu na boisku. Zawodnicy uśmiechają się i myślę, że zaczynają czuć się coraz lepiej. Oglądałem pięć ostatnich spotkań Legii i mam swoje wnioski. Nie chcę teraz wchodzić w taktyczne szczegóły. Ważna będzie dla nas stabilność w każdej chwili spotkania. Nie chcę, by Legię cechowała zbyt duża amplituda gry. Musimy posiadać za to coś, co będzie nas wyróżniać. Istotne są także automatyzmy. Potrzeba na to wiele czasu, ale zapewniam, że będzie dobrze – tłumaczy Jozak.

Na razie Chorwat imponuje pewnością siebie i wciąż sprawia wrażenie kogoś, kto nie ma zamiaru nikogo przepraszać za to, że żyje. To coś, co powinno pomóc legionistom i jeśli choć w niewielkim stopniu Jozak będzie w stanie tę pewność siebie im sprzedać, powinno być faktycznie lepiej. – Nie ma opcji, byśmy dopasowywali taktykę do rywala. Może tak się stanie, jeśli przyjedzie do nas Barcelona. Jesteśmy największym klubem w Polsce. To Legia Warszawa i musimy mieć swój styl. W 99 procentach mamy opierać się na sobie, a w jednym procencie patrzeć na przeciwnika – zaznacza.

Czy skład na niedzielnym debiut z Cracovią ma już gotowy? – Jeszcze nie. Myślę, że już o sześciu pozycjach wiem. Co do trzech, czterech mam wciąż wątpliwości. A jeśli chodzi o ustawienie taktyczne, z pewnością go nie zdradzę. Nie gniewajcie się, ale nie zamierzam pomagać rywalom. Zresztą nie chcę tego nazywać taktyką, tylko systemem gry. Zaczniemy wprowadzać ten system już od niedzielnego spotkania. Natomiast mogę powiedzieć, że kapitanem cały czas pozostaje Artur Jędrzejczyk.

Jozak przyznał również, że o Cracovii już wie tyle, ile powinien. Zespół miał analizę gry rywala i jest gotowy, by wyjść na boisko. – Czy słyszałem o trenerze rywala? Tak, to silna osobowość. Taka jak moja. Ale może na razie nie będziemy organizowali meczu bokserskiego pomiędzy szkoleniowcami. Ja poprowadzę swój zespół, on swój – dodał z uśmiechem.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli