Jozak: – Przed nami mecz – pułapka

Autor wpisu: 16 grudnia 2017 10:00

Mistrzowie Polski chcą zakończyć ten rok na pierwszym miejscu w tabeli. Tyle że przed meczem z Wisłą Płock nikt w klubie nie dopisuje sobie trzech punktów. – To spotkanie może być takim meczem – pułapką. Nie możemy do niego podejść rozluźnieni – powiedział Romeo Jozak.

Największym problemem Legii w sobotni wieczór może okazać się gra w obronie. Zespół z Warszawy wystąpi z Wisłą bez dwóch środkowych obrońców – Michała Pazdana i Macieja Dąbrowskiego, którzy muszą pauzować po czwartej żółtej kartce w sezonie.
– Nie zagramy trójką obrońców. Zastanawiałem się nad różnymi opcjami. To trochę ryzykowne rozwiązanie, ale mogę powiedzieć, że zagrają Jakub Czerwiński oraz Inaki Astiz. Pierwszy z nich dawno nie grał w tak ważnym spotkaniu, ale w związku z tym jest jeszcze bardziej zmotywowany. Rozmawiałem z nim, jest gotowy, by walczyć o miejsce w składzie. Liczymy na jego dobry występ – przyznał Jozak.
Trener Legii nie ukrywał, że obawia się tego ostatniego spotkania w 2017 roku.
– Jeżeli ludzie jadą na narty na tydzień lub dziesięć dni, to którego dnia łamią nogi? Zawsze ostatniego. Bo są już zmęczeni i rozluźnieni, i nie mają już takiej koncentracji. Używając tej metafory, nie chciałbym, żeby w sobotnim meczu moi piłkarze połamali sobie nogi. Ten mecz to jest dla nas taka pułapka. Ale mamy przed sobą 90 minut i będziemy walczyć o zwycięstwo – zapewnił Jozak.
Życzenia na święta i nowy rok?
– Zdobyć Puchar Polski, mistrzostwo i zakwalifikować się do Ligi Mistrzów.

Początek meczu Legii z Wisłą Płock dzisiaj o godz. 20.30.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli