Jodłowiec wraca silniejszy. Leśnodorski: „Wiosną będzie najlepszy”

Autor wpisu: 9 stycznia 2017 06:35

Tomasz Jodłowiec wraz ze wszystkimi kolegami wznawia dziś treningi z Legią. W klubie są przekonani, że reprezentant Polski wiosną wróci do wysokiej formy. – Zagra rundę życia – przekonuje prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

Jodłowiec na zimowe wakacje wyjechał tydzień wcześniej od innych zawodników. Trener Jacek Magiera tłumaczył, że chciał dać mu trochę odpoczynku. I w sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, bo 31-letni zawodnik po mistrzostwach Europy nie był w stanie wrócić do formy sprzed turnieju. Był cieniem samego siebie, ale grać musiał, bo nalegał na to Besnik Hasi – wszak mistrzowie Polski walczyli o awans do Ligi Mistrzów. W 2016 roku „Jodła” rozegrał 52 spotkania (biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki).
Potem jednak, gdy wyszło na jaw (napisały o tym Sportowe Fakty), że reprezentant Polski ma kłopoty z hazardem, Magiera przyznał, że dłuższy odpoczynek potrzebny jest piłkarzowi również po to, by „poukładał sobie w głowie pewne sprawy”. Szkoleniowiec Legii nigdy nie powiedział wprost, o co chodzi. „O pozaboiskowych kwestiach, nawet gdybym coś wiedział, to publicznie i tak nie będę mówić. Ale z pewnością w kilku sprawach trzeba mu pomóc. Piłkarzem będzie jeszcze pięć, może siedem lat, a człowiekiem do końca życia” – mówił w rozmowie z Legia.com.

LEŚNODORSKI o Legii szczęśliwych ludzi – rozmowa TUTAJ

Z kolei prezes Bogusław Leśnodorski w rozmowie z nami po ostatnim meczu 2016 roku podkreślał, że klub chce pomóc Jodłowcowi. „Wiemy, że ostatnie trzy lata były dla niego ciężkie, grał wszystkie mecze, może być zmęczony fizycznie i psychicznie. Na ile to są poważne problemy, on jeden wie. Zrobimy wszystko, co możemy, żeby pomóc Tomkowi. Chcielibyśmy go widzieć na boisku takiego, jak w najlepszych czasach. Wierzymy, że to jest możliwe, ale pewnych rzeczy za niego nie zrobimy” – mówił.
Na Twitterze napisał ostatnio: „Moim zdaniem Tomek zagra teraz rundę życia”:

W podobnym tonie wypowiada się agent zawodnika Mariusz Piekarski. – Tomek pozbierał się, wiosną będzie najlepszy – mówi nam.
Z naszych informacji wynika, że zawodnik ma mocne postanowienie poprawy. Obiecuje to wszystkim, których zaufanie zawiódł. Kilka tygodni odpoczynku i pobyt w rodzinnym Żywcu dobrze mu zrobiły. Przede wszystkim właśnie pod wpływem i ze względu na rodzinę postanowił się ogarnąć. Rozmowę przeprowadził z nim także selekcjoner biało-czerwonych Adam Nawałka. Usłyszał od piłkarza, że nie będzie więcej żadnych problemów.
Plotki na temat ewentualnego odejścia zawodnika do innego klubu Piekarski kwituje krótko: – Bez szans. Jodłowiec związany jest z Legią kontraktem do czerwca 2018 roku.

„Jodła” miał prawie miesiąc przerwy, ale nie było tak, że leżał w domu do góry brzuchem. Podobnie jak wszyscy piłkarze dostał plan indywidualnych treningów. – Wiem, że Tomek bardzo ciężko i mądrze trenuje, jest zdeterminowany, a my w niego wierzymy. Myślę, że pobyt z rodziną bardzo mu pomógł – powiedział nam prezes Legii.
W poniedziałek o 17.00 legioniści zaczynają treningi w nowym roku. We wtorek rano wylatują na zgrupowanie do Hiszpanii.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Hit | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli