Jędrzejczyk czeka na operację? Nie zagra ani w kadrze, ani w Legii

Autor wpisu: 29 września 2017 09:27

Artur Jędrzejczyk musi poddać się operacji złamanego palca, co oznacza dla niego kilka tygodni przerwy. Bez swojego podstawowego obrońcy musi się obyć i reprezentacja Polski, i oczywiście Legia.

Jędrzejczyk z urazem palca zmagał się od meczu o Superpuchar z Arką Gdynia, w Białymstoku znów na niego nieszczęśliwie upadł i ponownie go złamał. Dotąd sztab medyczny Legii próbował tak leczyć kontuzję, by leczenie nie wyłączało piłkarza z gry, ale teraz już dłużej się tak nie da. Stąd potrzebna operacja, przerwa w treningach, no i grze oczywiście. Tak wynika z informacji „Przeglądu Sportowego”.

Jędrzejczyk na początku obecnego sezonu zdecydowanie nie był w najwyższej formie, ale mimo to wciąż był podstawowym zawodnikiem i w Legii, i w reprezentacji. Cały czas grał ze specjalnym opatrunkiem na lewej dłoni usztywniającym złamany palec. W Białymstoku nie uchroniło to przed kolejnym, poważnym urazem.
Uraz palca miał powodować nie tylko dyskomfort zawodnika, ale Jędza cały czas czuł silny ból i z tego powodu musiał przyjmować środki przeciwbólowe.
Być może to właśnie było przyczyną dość wyraźnej obniżki dyspozycji – i w meczach Legii, i choćby w meczu eliminacji MŚ z Danią. Trenerzy wciąż powtarzają: grają tylko ci, którzy są gotowi na sto procent. Jak widać nie zawsze, co przy okazji informacji o Jędrzejczyku gorąco zaczęli wypominać kibice Legii na forach. „Jak gra, można oczekiwać 100 procent zaangażowania. A jak chory, to ma się leczyć” – takie w klimacie opinie zdominowały dyskusje fanów.

Ewentualna operacja, którą piłkarz miałby przejść w przyszłym tygodniu, oczywiście wykluczy go z najbliższych meczów kadry w eliminacjach: z Armenią i Czarnogórą (5 i 8.10), być może także z meczów listopadowych, no i oczywiście na najbliższych kilka tygodni z meczów Legii.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli