Jednak to Jan Urban trenerem Śląska. To już oficjalnie, choć bez podpisu

Autor wpisu: 31 grudnia 2016 09:54

Śląsk Wrocław w sylwestrowy poranek uciął wszelkie spekulacje. Jan Urban będzie nowym szkoleniowcem piłkarzy Śląska. Z zastrzeżeniem, że umowę podpisze 5 stycznia, kiedy przyjedzie do Wrocławia.

Śląsk z poprzednim trenerem Mariuszem Rumakiem rozstał się po ostatniej kolejce ligowej, w której wrocławianie przegrali na własnym stadionie z Arką Gdynia 0:2 (o zwolnieniu Rumaka i planach wobec Urbana TUTAJ).
Przez dwa okołoświąteczne tygodnie dyrektor sportowy Adam Matysek i jego mocodawcy z miasta Wrocław (gmina jest większościowym udziałowcem klubu) rozważali, komu powierzyć rolę nowego trenera. Z jednej strony miastu – w perspektywie szybkiej sprzedaży Śląska nowemu inwestorowi – zależało na człowieku „z nazwiskiem”, który by podniósł wizerunkową wartość drużyny. Z drugiej jednak Śląsk liczy pieniądze, gdzie tylko może, więc w rachubę wchodził i wariant oszczędnościowy.
Ostatecznie Śląsk poszedł „grubo”, sięgając po zwolnionego w sierpniu z Lecha Jana Urbana – choć był już moment, gdy wydawało się, że nie będzie w stanie z tym akurat trenerem dogadać się w kwestiach finansowych. Urban od początku był widziany w gronie osób, po które Śląsk będzie chciał sięgnąć – obok Macieja Skorży i mocno „granego” w ostatnich dniach Waldemara Fornalika. Skorża i Fornalik – z różnych powodów – nie przejawiali jednak wielkiej ochoty na przeprowadzkę do Wrocławia.
Zdecydował się na to Urban, który na święta wyjechał do Hiszpanii. We Wrocławiu ma zjawić się 5 stycznia, by sfinalizować rozmowy o swojej umowie ze Śląskiem. Pierwsze zajęcia drużyny, jeszcze w harmonogramie układanym przez Matyska z Rumakiem, zaplanowano na 4 stycznia.
W dotychczasowej karierze Urban trenerem Śląska nigdy nie był. Nie był też nigdy związany z Wrocławiem. Jedyny dolnośląski epizod związany jest z Zagłębiem Lubin, niespecjalnie we Wrocławiu… lubianym.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Śląsk Wrocław

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli