Jakub Szmatuła i moment szaleństwa. Napadł na… arbitra

Autor wpisu: 1 października 2017 18:24

Mecz Górnika Zabrze z Piastem Gliwice byłby tak samo do zapomnienia, jak większość meczów tej kolejki, gdyby nie zdarzenie z 79. minuty. Najpierw coś, co wyglądało na „padolino” Igora Angulo, a potem moment szaleństwa Jakuba Szmatuły, który… napadł na sędziego.

Derby Górnika z Piastem miały mieć temperaturę wrzenia, ale cała energia skumulowała się w kilku minutach – stąd eksplozja była ekstremalna. Spokój, spokój, spokój, bomba atomowa, koniec.

Boniek ironicznie o Jozaku i riposta weekendu od… Jagiellonii! – TUTAJ

Jasne – Górnik dominował, miał więcej sytuacji, częściej strzelał (Piast tylko raz celniej), ale jak na mecze Górnika temperatura lekko taka… niedzielno-popołudniowa. W sumie jednak to było niedzielne popołudnie, więc…
Ale koniec końców emocje przyszły i to ekstremalne. W 79. minucie Górnik przeprowadził akcję prawą stroną, piłka do środka, dopadł do niej Igor Angulo, dziubnął i padł jak długi. Tak to wyglądało:

„Padolino” czy nie „padolino”? No wygląda jednak, że tak. Chyba bardziej najlepszy snajper ekstraklasy poczuł muśnięcie wiatru niż rywala, ale z właściwą sobie lisią przebiegłością to wykorzystał.
Sędzia wskazał na jedenastkę (- To był karny z kapelusza – komentował po meczu Waldemar Fornalik), no i się zaczęła awantura. Z Jakubem Szmatułą w roli głównej. Szmatuła najpierw chwycił arbitra za ramiona, a za moment zrobił mu „suszarkę” a la Alex Ferguson, czego oczywiście Piotr Lasyk nie zdzierżył i wyrzucił Szmatułę z boiska.

Angulo strzelił gola z karnego, a osłabiony Piast nie był już w stanie odwrócić losów meczu. Ba, Angulo dostał jeszcze jednego karnego, ale za drugim razem nie skorzystał.
Tak czy owak dla Piasta to to trzeci mecz pod wodzą Waldemara Fornalika i trzecia porażka (no i w sumie piąta z rzędu). No a wiadomo – Górnik liderem.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Górnik Zabrze | Piast Gliwice

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli