Jakub Kosecki wraca pod skrzydła trenera Urbana

Autor wpisu: 22 czerwca 2017 21:18

Śląsk Wrocław przyklepał pozyskanie pięciu nowych piłkarzy. Największym smaczkiem jest to, że pod skrzydła Jana Urbana wraca… Jakub Kosecki!

Śląsk jest jednym z tych klubów, które po zakończeniu sezonu zdecydowały się na zdecydowaną przebudowę składu. Z zespołu odeszło aż 10 piłkarzy, w tym ci, którzy pełnili w ostatnim okresie kluczowe role: Mariusz Pawełek, Kamil Biliński, Ryota Morioka, Peter Grajciar, Aleksandar Kovačević, Joan Roman, Alvarinho. Niektórym wygasły kontrakty, innym skończył się okres wypożyczenia. Tylko Morioka został sprzedany za konkretne pieniądze – do belgijskiego Waasland-Beveren (ten sam klub, z którego Legia kupiła, a potem do którego wypożyczyła Steevena Langila) za około 300 tysięcy euro.

Dyrektor sportowy Adam Matysek i trener Jan Urban nie czekają na wkrótce mające nadejść zmiany właścicielskie, tylko starają się kreować nowy Śląsk po swojemu. Jednym z tych piłkarzy, który ma Urbanowi pomóc w nowym sezonie jest Jakub Kosecki! Kosecki z Urbanem znają się przecież bardzo dobrze. To właśnie za czasów Urbana młody „Kosa” trafił na Łazienkowską, początkowo do zespołu Młodej Ekstraklasy, za czasów Urbana debiutował w pierwszej drużynie.
Potem obaj współpracowali, gdy Urban wrócił do Warszawy – w sezonie 2012/2013 Legia została mistrzem Polski, sięgnęła po Puchar Polski, a Kosecki był jednym z kluczowych piłkarzy drużyny prowadzonej przez Urbana. Urban z końcem 2013 roku z Legii odszedł i już nie wrócił.
Próbował wrócić za to Kosecki – latem zeszłego roku, ale jakoś kompletnie nie znalazł uznania w oczach Besnika Hasiego. Wtedy grające w 2. Bundeslidze Sandhausen zdecydowało się wykupić Koseckiego. W Niemczech Kosecki przeżywał różne momenty. W sumie zaliczył 25 meczów, strzelił dwa gole, przy trzech asystował. To jak na… Lotto Ekstraklasę całkiem przyzwoity wynik. Robert Pich, który do Śląska wrócił po nieudanej przygodzie w Kaiserslautern, miał w 2. Bundeslidze o wiele gorsze statystyki. Tymczasem na miarę naszej ligi jest piłkarzem się wyróżniającym.
Szybkie, dynamiczne skrzydła z Pichem i Koseckim (który ze Śląskiem podpisał 3-letni kontrakt) – wiadomo już jak Urban będzie chciał grać ze Śląskiem jesienią.

Poza Koseckim do Śląska trafiają jeszcze: niemający miejsca w Lechii Michał Chrapek (o nim mówiło się już zimą), Jakub Słowik, którego Maciej Skorża nie widział w Pogoni Szczecin, doświadczony Dorde Čotra z Zagłębia Lubin i 20-letni pomocnik Oktawian Skrzecz, który wychowywał się w juniorach Schalke 04 (doświadczenia z piłki seniorskiej ma tylko z drużyny rezerw Schalke). Plus z wypożyczeń wracają Gruzin Lasza Dwali i – przede wszystkim – reprezentant młodzieżówki Jakub Wrąbel.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Śląsk Wrocław

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli