Vassiljev przyćmił chorwackie gwiazdki, a jego reprezentacja wygrała aż 3:0

Autor wpisu: 29 marca 2017 11:34

Błyszczy w tym sezonie w ekstraklasie, błyszczy też w reprezentacji. Właśnie przyćmił chorwackie gwiazdki, m.in. Mateo Kovacicia, Marko Pjacę i Ivana Perisicia. Reprezentacja Estonii, przy dużym udziale piłkarza Jagiellonii, pokonała w Tallinie Chorwację. I to aż 3:0.

Niby to tylko mecz towarzyski, ale wynik robi wrażenie. Szczególnie biorąc pod uwagę przepaść, jaka dzieli obie reprezentację. Chorwaci to 16. zespół świata – według rankingu FIFA. Estończycy są dopiero na miejscu 119.
Vassiljev mecz rozpoczął – trochę nieoczekiwanie – na ławce rezerwowych i dość długo na niej posiedział, bo aż 75 minut. W tym czasie jego rodacy całkiem dobrze radzili sobie z rywalami. Zresztą prowadzili już od 1. minuty, gdy Lovre Kalinica pokonał środkowy obrońca Estończyków – Siim Luts.
Na ostatni kwadrans wszedł pomocnik Jagi i… pozamiatał. Pięć minut po wejściu na murawę strzelił gola:

a chwilę później zaliczył asystę przy trafieniu Sergeia Zenjowa.
Najlepszy snajper ekstraklasy wciąż robi więc świetną reklamę naszej lidze. Tak trzymać!
Cały mecz w drużynie gospodarzy rozegrał też inny przedstawiciel naszej ligi – Ken Kallaste z Korony Kielce. Jego występ nie był co prawda tak spektakularny jak Vassiljeva, ale obrońca i tak zrobił swoje, czego oczywiście dowodem jest czyste konto Estończyków.

Inne artykuły o: Jagiellonia Białystok | Zagranica