Jacek Zieliński: – Jestem mocno zmęczony, zdemolowany psychicznie. Teraz przerwa jest mi potrzebna

Autor wpisu: 24 czerwca 2017 11:37

W Krakowie przy Kałuży rządzi już Michał Probierz. Rozstanie Cracovii z Jackiem Zielińskim nastąpiło dość nieoczekiwanie, bo tuż przed początkiem przygotowań. Zaskoczony był zresztą sam Zieliński. W wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” nie ukrywał, że mocno wszystko przeżył i na razie musi odpocząć od piłki.

Cracovia ledwo utrzymała się w ekstraklasie, na dodatek pogłoski o zwolnieniu szkoleniowca pojawiały się w mediach od wielu miesięcy – zatem wymiana trenera nie powinna być wielkim zaskoczeniem. Niby nie. Ale sam właściciel klubu Janusz Filipiak podkreślał, że jeśli Cracovia się utrzyma, Zieliński zostaje. Jak to się wszystko skończyło – wiemy. Zieliński udzielił wywiadu, w którym nie krył żalu. Oto kilka najciekawszych fragmentów:

„Rozstając się przed krótkimi urlopami nic nie wskazywało na to, że coś się wydarzy. Robiliśmy plany transferowe, opiniowaliśmy zawodników, więc decyzją o zwolnieniu byłem bardzo zaskoczony. […] Cały czas działaliśmy, telefon był rozgrzany, w międzyczasie byłem w Krakowie, załatwiałem sprawy związane z zawodnikami.”

„Nie, nie wierzę w to, że nie było wcześniej kandydata. Tę sprawę można było załatwić inaczej. Powiedzieć mi po ostatnim meczu – sorry, rozstajemy się. Zrozumiałbym to i nie miałbym żalu. A tak – pozostaje pewna rysa na szkle.”

„Ja z profesorem miałem bardzo dobry kontakt, a nasze relacje były bardzo dobre. O tych 2 latach i 2 miesiącach naszej współpracy mogę mówić w samych superlatywach. Naprawdę wyglądało to wszystko fajnie. Ale prawda jest też taka, że profesor ma swoich doradców i to jest pewien problem w Cracovii. Są ludzie, którzy cały czas mu wkładają coś do głowy. […] Nie mam pretensji za to, że zostałem zwolniony. Chodzi mi o czas i formę. Liczyłem, że profesor przekaże mi tę wiadomość, a nie będzie się posiłkował się wiceprezesem Tabiszem. Powinno to być inaczej załatwione.”

„Teraz przerwa jest mi potrzebna. Końcówka sezonu piętno odcisnęła i ja jestem mocno zmęczony, zdemolowany psychicznie, szczególnie przez to, co się ostatnio wydarzało. Teraz mam na głowie wesele syna, więc to też jest sprawa, którą trzeba przypilnować. Fajna rzecz w życiu każdego. A potem przyjdzie czas na zasłużony odpoczynek.”

Cały wywiad TUTAJ

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli