Jacek Magiera: Czy Vadis będzie na treningu? Nie wiem

Autor wpisu: 8 lipca 2017 01:10

Jacek Magiera ma dość. Dość pytań o status Vadisa Odjidji-Ofoe, którego tak bardzo brakowało w meczu z Arką Gdynia. Pytań, których tak naprawdę nie on jest adresatem.

Magiera zmaga się z dwoma diametralnie różnymi rzeczywistościami. „Legia z Vadisem” i „Legia bez Vadisa”. Wszyscy dobrze wiemy, że Odjidja-Ofoe to piłkarz ponad poziom ekstraklasy. Po prostu. Więc to nie jest pytanie o „jakiegoś piłkarza”, to pytanie o „Pana Piłkarza”. I Magiera ma dość tych pytań.
Długo bronił stanowiska klubu. Vadis dostał wolne, bo jego żona spodziewa się dziecka. Vadis ma dłuższe wakacje, bo w takim momencie powinien być z rodziną. Vadis spóźnił się na trening, na który został wezwany, ale dzwonił, zgłosił, nieobecność usprawiedliwiona. Vadisa nie ma, bo musi przejść kompleksowe badania.
I tak dalej z tym świeceniem oczami.

Po meczu z Arką Magiera spytany po raz „x-dziesiąty” przez raptem kilkanaście dni o Vadisa nie zdzierżył. „Powiem otwarcie: nie wiem, czy pojawi się na treningu. Nie rozmawiałem jeszcze z prezesem Mioduskim. Wiem, że Vadis jest zdrowy.”
Faktycznie, z wieści płynących z Łazienkowskiej wynika, że po wnikliwych badaniach wyszło, że Odjidja-Ofoe jest zdrowy. Trudno powiedzieć, czego dopatrzył się Krasnodar rezygnując z transferu (prawdopodobnie chodziło o to, że kilka lat temu miał zabieg więzadeł), ale nie dopatrzył się tego sztab medyczny Legii i współpracujące z nim ośrodki.

Legia bez Vadisa? Gra tak… jak z Arką. No dobra, może grać ciut lepiej, na pewno. Ale to jednak duży krok w tył. Wyobraźmy sobie etap eliminacji Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie bez Nemanji Nikolicia. I jak to wygląda? Chyba jednak lepiej sobie nie wyobrażać.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli