Jacek MAGIERA: Michał, nie ze mną te numery!

Autor wpisu: 17 marca 2017 17:05

Przed meczem z Lechią trener Legii… odpowiada szkoleniowcowi Jagiellonii Michałowi Probierzowi, który pogratulował już dubletu Lechowi Poznań.

Jacek Magiera poproszony o komentarz do słów trenera „Jagi” zaczął od stwierdzenia: „Nie zamierzam tego robić”. Ale mimo wszystko pokusił się o to, by odnieść się do tezy postawionej przez Probierza. – Znam Michała bardzo długo, wiem jaki cel chciał osiągnąć, wypowiadając te słowa. Michał wierzy w swój zespół, ja go lubię, szanuję, ale nie ze mną te numery.
Nie trudno się domyślić co Probierz miał na myśli. Zna go nie tylko Magiera, ale też większość kibiców, którzy śledzą mecze ekstraklasy. Podobne „numery” wykręcali już trenerzy w innych ligach europejskich, najczęściej w Premier League (na przykład Alex Ferguson w Manchesterze United), którzy chwalili inne zespoły tylko po to, by zawrócić zawodnikom w głowach. Piłkarze mają tendencje do tego, by zbytnio uwierzyć w siebie, takie słowa mają ich połechtać.

Adam Hloušek: Nie potrzebuję pięciu lewych obrońców, by się zmobilizować!

Póki co w niedzielę Legia wyjeżdża do Gdańska, gdzie zmierzy się z niedawnym liderem Lechią. I w wypowiedzi na temat tego spotkania Magiera – świadomie lub nie – zastosował swoją, zresztą również dość oklepaną sztuczkę psychologiczną. – Traktuje ten mecz, jak każdy inny. Gramy z rywalem, którego gonimy i możemy go wyprzedzić. Szanujemy przeciwnika, ale jedziemy do Gdańska z wiarą we własnej możliwości.
Przekładając tę wypowiedź z polskiego na język piłkarski, można to streścić w ten sposób: „nie chcę, żeby moi piłkarze zbytnio się napinali”. A co może się stać, gdy w zespole jest duża napinka, pokazali niedawno piłkarze Lechii w spotkaniu z Lechem w Poznaniu (za czerwone kartkami wylecieli z boiska Sławomir Peszko i Grzegorz Kuświk).

Do Gdańska nie pojadą na pewno dwaj napastnicy Legii – Tomas Necid i Daniel Chima-Chukwu. – Necid jest kontuzjowany, Daniel jest zdrowy, ale musi nadrabiać zaległości, które nazbierały mu się przez ostatni miesiąc. Pod dużym znakiem zapytania stoi wyjazd Tomasza Jodłowca, który również zmagał się z urazem – poinformował Magiera.
Spotkanie Lechia – Legia w niedzielę o godzinie 18.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli