Jacek MAGIERA: Mecz z Lechem o niczym nie zdecyduje. Piwo? Nie lubię

Autor wpisu: 7 kwietnia 2017 17:48

Trener Legii Jacek Magiera o meczu z Lechem mówi to samo, co szkoleniowiec Kolejorza Nenad Bjelica – To spotkanie o niczym nie zdecyduje, ale wiadomo, że lepiej wygrywać niż przegrywać.

Trenerzy Lecha i Legii jakby się umówili, bo o wadze niedzielnego spotkania mówią to samo: – Ten mecz w żaden sposób nie zaważy na tym, kto zdobędzie tytuł mistrzowski. Aby osiągnąć cel, trzeba wygrywać. Nie powiem teraz nic odkrywczego, ale oczywiście lepiej jest wygrać niż przegrać.
Bjelica stwierdził, że kluczem do wygranej będzie zdobycie kontroli nad środkiem boiska oraz emocjami. A co mówi Magiera? – Trzeba zagrać na swoim poziomie, mamy być radośni w ataku i skuteczni w defensywie, czyli chcę grać tak jak zawsze. Mam swój plan, ale go nie zdradzę, Lech ma swój, my go chcemy zaskoczyć, a on nas. O wygranej zdecyduje dyspozycja dnia, nastawienie, nawet to czy zawodnik jest wyspany.

Ani jeden, ani drugi trener nie mieli zamiaru zdradzać jakichkolwiek szczegółów na temat składu. Magiera zapytany o to, czy od początku wystąpi Michał Kucharczyk, powiedział: – Po tym jak wyglądał w ostatnich meczach, ma duże szanse. Ja go bardzo cenię, bo to chłopak, który ma nieprawdopodobne umiejętności, ale nie zawsze potrafił je wykorzystać. Michał ma szansę być klasowym napastnikiem w Polsce, ale i w Europie. I nie chodzi mi o to, że gdzieś odejdzie, tylko o występy z Legią w pucharach.
Dziś wieczorem szkoleniowiec Legii wybierze kadrę na spotkanie. Nie wiadomo czy znajdzie się w niej Tomas Necid. – Tomas wrócił po miesięcznej kontuzji, trenuje normalnie, ale czy pojedzie do Poznania to się okaże.
Magiera usłyszał pytanie czy pozwoli swoim piłkarzom na to, by wzięli udział w odbywającym się dziś przy Łazienkowskiej Warszawskim Festiwalu Piwa.
– Wszystko robione z głową ma sens, ale dziś nie jest miejsce i czas na piwo. Ja osobiście nie lubię. A piłkarze będą mogli się napić ile chcą w czerwcu po zakończonym sezonie.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli