Jacek Magiera: Kucharczyk zagrał na trzech pozycjach. Potwierdził formę

Autor wpisu: 19 marca 2017 22:34

Kucharczykowi należy się, by go wyściskać, aczkolwiek najchętniej wyściskałbym wszystkich 18 piłkarzy, którzy byli w kadrze na ten mecz – komentował uśmiechnięty Jacek Magiera mecz z Lechią.

Trudno by trener mistrzów Polski nie był zadowolony po takiej wygranej w jaskini lwa. – Oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko, zwłaszcza w drugiej połowie. Pod oboma bramkami dużo się działo. Drużyna dobrze zareagowała po stracie bramki, pokazaliśmy charakter, dążyliśmy do zwycięstwa. Trzy punkty były naszym celem, ale wiedzieliśmy, że będzie trudno – mówił Magiera i dodawał w swoim stylu: – Każdy zawodnik zagrał dziś bardzo dobrze. Jestem zadowolony ze zmiany, jaką dał Michał Kucharczyk. Zrobił sobie świetny prezent na 26. urodziny, które będzie obchodzi w poniedziałek. Skład dobrałem tak, by grali ci, którzy najlepiej wyglądają na treningach. Cieszę się, że Michał Kucharczyk potwierdził formę. Zagrał dzisiaj właściwie na trzech pozycjach i właśnie tak chcemy grać. Wymienność pozycji daje dużo niepewności, jeśli chodzi o grę defensywną rywali.

Legia wygrała, ale zaczęło się od tego, że straciła gola. Nieszczęśliwego, bo wbitego przez Adama Hlouška. – Przy stałych fragmentach gry można zaskoczyć rywala, albo samemu zostać zaskoczonym. Zawsze w meczu ktoś popełni błąd, a ktoś go nie wykorzysta. Mamy plan na każdy mecz, ale przeciwnik też stara się nas zaskoczyć. Nigdy nie ma meczów, w których zagra się bezbłędnie. Chodzi o to, by jak najczęściej podejmować dobre decyzje. Wybroniliśmy się dzisiaj w kilku sytuacjach, ale one się zdarzają. Liga trwa i nie jesteśmy w nie wiadomo jakiej euforii. To spotkanie było jednak ważne z wielu powodów.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli