Jacek Magiera: Hloušek wciąż może wejść na wyższy poziom!

Autor wpisu: 9 kwietnia 2017 21:44

Jacek Magiera często po meczach swojej drużyny stara się tłumić emocje. Jednak po hicie Lech – Legia przyznał cokolwiek bardziej emocjonalnie: – Jesteśmy zadowoleni, a ja szczęśliwy! No i wyjaśnił, że wejście Hamalainena było zaplanowane jeszcze przed meczem.

Taki mecz, taka końcówka. Ponownie z Lechem. Jesienią na Łazienkowskiej, teraz na Bułgarskiej. – Mimo straty gola po stałym fragmencie wierzyłem w zespół, byłem przekonany, że się nie poddamy. Po golu na 1:1 poszedł sygnał z ławki, że możemy wygrać, że możemy zadać decydujący cios. I to się udało – przyznał Jacek Magiera na konferencji po meczu Lech – Legia 1:2. Ale… trener Magiera nie byłby sobą, gdyby i tutaj nie dodał tradycyjnej formułki: – Dziś cieszymy się, ale liga dopiero wchodzi w decydującą fazę, czeka nas jeszcze wiele meczów. Od jutra pracujemy.

Magiera odniósł się do Adama Hlouška, który był krytykowany na początku obecnego roku (rozmowa z Adamem TUTAJ: „Najlepszym konkurentem dla mnie jestem ja sam”), ale ostatnio wrócił na utarte, dobre szlaki. Świetnie zagrał przeciwko Pogoni Szczecin w Warszawie, został powołany do reprezentacji Czech, a teraz zaliczył kluczową asystę po kapitalnej kontrze: – Jestem zadowolony z występu Adama Hlouška, nie przez przypadek został powołany do reprezentacji, ale jeszcze nie osiągnął apogeum formy. Wciąż może wejść na wyższy poziom.

Magiera też bardzo szczegółowo i ciekawie wytłumaczył decyzje o zmianach w czasie meczu z Lechem: – Całym sztabem analizowaliśmy sytuację na boisku na bieżąco. Guilherme miał naprzeciw dobrych zawodników, nie rozwinął skrzydeł, miał żółtą kartkę i dlatego za niego wszedł Nagy, który miał przenieść ciężar na połowę rywala. Jodłowiec wszedł, byśmy wygrywali więcej piłek w środku pola, ale nie dlatego, że chcieliśmy bronić wyniku. Moulin został przesunięty na pozycję numer 10. Wejście Hamalainena miałem zaplanowane przed meczem, kwestią było, kiedy się pojawi. Wszedł, zdobył gola w ostatnich sekundach, jest bohaterem.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli