Jacek Magiera: Dobry mecz Rzeźniczaka. Pazdan? Zobaczymy w poniedziałek

Autor wpisu: 2 kwietnia 2017 10:26

Jacek Magiera po meczu z Pogonią Szczecin nie ukrywał, że jest bardzo zadowolony z postawy drużyny. – Zrobiliśmy to, co sobie zakładaliśmy. Każdego tu pochwalę.

Jacek Magiera na konferencji po meczu Legia – Pogoń (2:0; czytaj TUTAJ) był między innymi pytany o postawę Jakuba Rzeźniaczaka, który w tym roku zagrał swój pierwszy mecz w podstawowym składzie. – W pierwszej połowie to był pewny występ, sporo miał też momentów, kiedy wyprowadzał piłkę. W drugiej połowie tak naprawdę jeden błąd po wyrzucie piłki z autu, gdy źle obliczył lot piłki. Pogoń miała sytuację, by strzelić gola. Ale gdyby nie to, może i my nie strzelilibyśmy gola, bo to po wyprowadzeniu piłki przez nas od bramkarza wbiliśmy na 1:0. Dobry mecz Jakuba. Zresztą każdego tu pochwalę. To doświadczony piłkarz, który da sobie radę. Dziś w parze z Maćkiem Dąbrowskim byli zawodnikami, którzy wiedzą, co grać i jak grać.

Kto wie, czy to właśnie Rzeźniczak z Dąbrowskim nie będą musieli zagrać i przeciwko Lechowi w Poznaniu w następną niedzielę. W poniedziałek specjalistyczne badania przejdzie Michał Pazdan, który z Pogonią nie zagrał z powodu urazu. Magiera potwierdził, że decyzja o tym, że Pazdana nie będzie w grupie na mecz z Pogonią, została podjęta po porannym rozruchu i konsultacji lekarskiej. – Ale Michał ma jeszcze tydzień czasu, by wrócić do zdrowia. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Magiera odniósł się także do sytuacji z kontuzją Jakuba Słowika, gdy w pierwszej połowie bramkarz portowców groźnie zderzył się z jednym z kolegów drużyny i potrzebna była pomoc medyczna. Udzieli jej nie tylko masażyści Pogoni, ale także lekarz Legii Maciej Tabiszewski.
– Trzeba sobie pomagać. Gra fair to dla mnie podstawa. Okazało się, ze z Pogonią nie przyjechał lekarz, dlatego Maciek wbiegł na boisko i pomógł Słowikowi. Był także w szatni Pogoni, aby go zszyć i zobaczyć, czy nadaje się do gry – opowiada Magiera.