III liga? Kibice Widzewa zawstydzają tych z ekstraklasy!

Autor wpisu: 11 marca 2018 14:15

Mecz Sandecji z Piastem oglądało na stadionie w Niecieczy 682 kibiców, w Płocku na spotkaniu Wisły z Koroną było ich 4097, a w Szczecinie rywalizację Pogoni z Cracovią obserwowało na żywo 6101 widzów. Jak łatwo policzyć trzy ekstraklasowe sobotnie starcia zgromadziły na trybunach 10880 fanów. Tymczasem w Łodzi, na meczu III ligi (!), pojawiło się ponad 17 tysięcy! Chciałoby się powiedzieć – życzymy jak najszybszego awansu do ekstraklasy!

W sobotę wielkich hitów piłkarskich w naszej lidze nie było. Co i tak nie usprawiedliwia tak niskiej frekwencji na trybunach. Nawet na mróz nie można już niczego zrzucić, bo w ten weekend w całej Polsce zrobiło się dużo cieplej. W Łodzi pewnie nawet mróz nie odstraszyłby wiernych kibiców, którzy kolejny raz pobili rekord kraju w liczbie kupionych karnetów. Wcześniej Widzew mógł się pochwalić sprzedażą 15 310 wejściówek, teraz na rundę wiosenną klub sprzedał ich jeszcze więcej, bo 16 224.
Wiosnę drużyna Franciszka Smudy zaczęła bardzo dobrze, bo od zwycięstwa z Victorią Sulejówek 2:0. A na trybunach zasiadło 17083 kibiców.
Widzew zajmuje pierwsze miejsce w grupie I w III lidze, mając 38 punktów – tyle samo co Sokół Aleksandrów Łódzki.

Tu możecie zobaczyć drugą bramkę Widzewa zdobytą przez Marka Zuziaka (pierwszą strzelił Róbert Demjan), a w tle pełne trybuny:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Inne

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli