Guilherme: – Szanse, że zostanę w Legii oceniam pół na pół

Autor wpisu: 28 listopada 2017 12:27

Rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu Guilherme z Legią trwają od roku. Czy uda się na ostatniej prostej, tuż przed wygaśnięciem umowy w grudniu? – Szanse, że zostanę oceniam pół na pół – mówi sam zawodnik.

Pomocnik Legii powiedział „Przeglądowi Sportowemu”, że nadal nie podjął decyzji.
– Rozmawiam z Legią, ale jest też zainteresowanie z zagranicy. Klub chce mnie zatrzymać, ale nie wiem, jak to się zakończy.

Niedawno na jednej z konferencji trener Romeo Jozak nie ukrywał, że bardzo chciałby, żeby Gui został w klubie: – Z zawodowego punktu widzenia, jeśli dostanie ofertę, to zapewne będziemy musieli pozwolić mu odejść. Natomiast z punktu widzenia osobistego i emocjonalnego, byłbym bliski skonać ze smutku, gdyby Gui opuścił zespół – ten zawodnik ma niesamowitą osobowość i wiele daje drużynie. Rozmawiałem z Gui kilka razy, prezes i dyrektor techniczny też. Nie wiem tylko, dlaczego ta sprawa nie została rozwiązana wcześniej.

Guilherme ma oferty z włoskiego Benevento i tureckich Kasimpasy i Osmanlisporu. Mówi się, że w Turcji mógłby zarobić milion euro. Takich pieniędzy na pewno nie dostanie w Legii. „Przegląd” podaje, że klub zgodził się na zarobki na poziomie 500 tys. – Nie powiem, że jest za późno – mówi Guilherme. – Nie czuję się komfortowo, ale gram najlepiej jak umiem, nie oszczędzam nóg.
Na początku przyszłego roku piłkarz zostanie ojcem. Być może będzie to dla niego argument, by jednak zostać w Warszawie. Przeprowadzka w takim momencie na pewno nie jest komfortowa.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli