Guilherme: – Jestem przekonany, że prowadzona przez Jozaka Legia zdobędzie mistrzostwo Polski

Autor wpisu: 17 grudnia 2017 10:48

Guilherme oficjalnie pożegnał się z klubem i kibicami Legii. Rozstanie Brazylijczyka z Warszawą przypadło na porażkę z Wisłą Płock, więc było tym bardziej gorzkie. Zresztą część fanów i tak nie może pogodzić się z myślą, że Gui postanowił opuścić ich klub, żeby przenieść się najgorszej drużyny Serie A, beniaminka – Benevento (15 porażek i tylko 1 remis w tym sezonie…).

– To nie było pożegnanie, jakiego bym sobie życzył. Żałuję przegranej z Wisłą Płock. Ostatnia runda to góry i doły, ale ważny jest fakt, że Legia nie traci dziesięciu czy dwunastu punktów do pierwszej drużyny, jak w poprzednich latach – mówił po meczu Guilherme. – Chcę powiedzieć, że bardzo dziękuję za sympatię i uczucia kibiców. Trudno wybrać wszystkie przyjemne momenty, jakie spotkały mnie przy Łazienkowskiej. Na pewno wspomniałbym o golu w Lidze Mistrzów oraz zdobyciu Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Warszawa to cudowne miejsce, zdobyłem tu przyjaźń i sympatię wielu osób. Na początku było mi tu trudno, ponieważ przyjechałem z obcego kraju, z inną kulturą, innymi obyczajami, ale udało mi się zaaklimatyzować i uważam to za swój sukces. Będę tęsknił za kibicami, stadionem, ale też za… polskimi zupami. Każdy trener, z którym pracowałem w Warszawie czegoś mnie nauczył. Romeo Jozak wniósł wiele nowych rozwiązań, jestem przekonany, że prowadzona przez niego Legia zdobędzie mistrzostwo Polski
Czemu zdecydował się ostatecznie na Benevento?
– Życie składa się z wyzwań i odchodzę do Włoch, bo nie chcę potem żałować, że czegoś nie spróbowałem. Dałem sobie radę w Polsce i wierzę, że będzie tak dalej. Mam pełną świadomość tego, w jakiej sytuacji znajduje się Benevento, ale trafię pod skrzydła młodego trenera, który preferuje futbol pasujący także mnie. Do zespołu dojdą również nowi zawodnicy i trzeba myśleć pozytywnie – powiedział Brazylijczyk.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Benevento- to po łacinie dobre wydarzenie.Czy będzie dla Guilherme dobre wydarzenie, czy też zniknie jak wiele innych gwiazd i gwiazdeczek, które wyjechały po większe pieniądze i rozwój kariery.Takie tuzy jak Duda, Ofoe są przykładem,że nie zawsze się błyszczy i jest się gwiazdą.Ale każdy jest kowalem swojego losu,należy życzyć Guilherme wszystkiego najlepszego- buon compleanno.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli