Gdzie w końcu zagra Kądzior? Górnik zdeterminowany. Ale w grze również Zagłębie Lubin

Autor wpisu: 27 czerwca 2017 16:21

Nie wypalił transfer do Cracovii, choć przy Kałuży wszystko było już dogadane i to właśnie z Pasami Damian Kądzior miał podpisać czteroletnią umowę. Zmieniło się po przyjściu do klubu trenera Michała Probierza, z którym piłkarz nie miał po drodze już jakiś czas temu w Białymstoku. Probierz Kądziora w swoim zespole nie chce. Ale to nie oznacza, że najlepszy pierwszoligowiec ubiegłego sezonu nie trafi do ekstraklasy.

Bardzo poważnie pozyskaniem pomocnika Wigier zainteresowany jest Górnik Zabrze. – Rozmawiałem już na mój temat z trenerem Broszem. Wiem, jaką rolę miałbym odgrywać w jego zespole, on też wie, na co mnie stać i że jestem bardzo zdeterminowany, by grać w ekstraklasie. Teraz wszystko zależy od tego, czy do porozumienia dojdą kluby, czyli Górnik z Wigrami. Jeśli tak, to myślę, że i ja szybko ustalę warunki indywidualnego kontraktu – mówi nam piłkarz.

Kądzior nie ukrywa, że jego celem na ten sezon jest gra w ekstraklasie. – Gra, a nie tylko to, by do klubu ekstraklasy trafić. Myślałem, że na dwa tygodnie przed startem ligi będę już po podpisaniu kontraktu z Cracovią i jak każdy zawodnik tego klubu będę normalnie uczestniczył w przygotowaniach do sezonu. Niestety, życie napisało inny scenariusz, musiałem zmienić plany – dodaje.
Rzeczywiście, w Krakowie wszystko było już przygotowane do podpisu, ale gdy piłkarz zjawił się, by dopełnić formalności, usłyszał, że w klubie dojdzie do zmiany trenera i jego transfer wymaga jeszcze zgody nowego szkoleniowca. No i Michał Probierz na swojej pierwszej konferencji w roli trenera Pasów dał wyraźnie do zrozumienia, że Kądzior mu niepotrzebny.

Wrócił więc temat Górnika. Wrócił, bo zabrzanie pytali o możliwość ściągnięcia tego piłkarza jeszcze zanim ustalił on warunki z Cracovią, ale wtedy „przegrali” w kwestiach finansowych. Teraz wrócili do gry i niewykluczone, że w najbliższych dniach Kądzior dołączy do zespołu Marcina Brosza, który przebywa na zgrupowaniu w Kamieniu koło Rybnika.

Piłkarzem zainteresowane jest też wciąż Zagłębie Lubin. Kądzior nie ukrywa, że również stamtąd dostał konkretną ofertę. Wydaje się jednak, że w Lubinie miałby dużo trudniej przebić się do podstawowego składu niż w Górniku. W Zagłębiu tego lata pojawiło się już pięciu nowych piłkarzy, między innymi Bartłomiej Pawłowski, który pewnie konkurowałby z Kądziorem o miejsce w składzie. A oprócz tego, mimo odejścia Łukasza Piątka, kandydatów do obsady miejsc w drugiej linii nie brakuje.

Inne artykuły o: Ekstraklasa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli