Gol Starzyńskiego – ależ ten facet ma luz!

Autor wpisu: 13 marca 2017 22:07

Filip Starzyński – dla takich zawodników przychodzi się na stadiony. W meczu Cracovii z Zagłębiem (1:1) pomocnik Miedziowych strzelił gola z fantazją i luzem, jak na szkolnym boisku.

Piłkarze i trener Cracovii zdawali sobie sprawę, że mecz z Zagłębiem, to dla nich być albo nie być w grupie mistrzowskiej. Wygrana sprawiłaby, że do zajmującej 8. miejsce Korony zbliżyliby się na odległość trzech punktów i w następny weekend mieliby okazję przeskoczyć ją w tabeli po bezpośrednim pojedynku w Kielcach.
Strata punktów oznacza, że limit błędów został wykorzystany. Kolejna wpadka i „Pasom” zostanie walka w utrzymanie.
Zadanie gospodarzom bardzo utrudnił Filip Starzyński, który strzelił gola (na 1:0) po fantastycznej akcji. Pomocnik Zagłębia zrobił wszystko z dużym wyczuciem i w idealnym tempie – przyjęcie, przerzucenie piłki na obrońcą i strzał. Stadiony świata!

W piątek Adam Nawałka ogłasza nazwiska piłkarzy z ekstraklasy, którzy wezmą udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczem z Czarnogórą (26 marca). Starzyński jest jednym z tych, którzy na zaproszenie mogą liczyć. Tak jak pomocnik Cracovii Damian Dąbrowski. Tyle że piłkarz „Pasów” miał w tym spotkaniu pecha, bo już w trzeciej minucie po starciu z Łukaszem Janoszką musiał zająć się nim sztab medyczny. Założono my sześć szwów. W przerwie został zmieniony, a po spotkaniu trener Jacek Zieliński powiedział, że powinien dokonać tej zmiany znacznie wcześniej, bo „Damian nie bardzo wiedział co się dzieje wokół niego”. Zawodnik chciał jednak zostać na boisku.

Trzeba jeszcze oddać sprawiedliwość drugiemu strzelcowi gola. Marcin Budziński po raz kolejny w tym sezonie huknął prawdziwą bombę…

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa | Zagłębie Lublin

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli