Godzinna relacja z treningu… Można pomarzyć, a w Niemczech proszę bardzo

Autor wpisu: 9 sierpnia 2017 18:06

Macie wolną godzinę? To możecie obejrzeć sobie trening mistrzów Niemiec. Wolelibyście trening mistrzów Polski? No to z tym będzie problem.

W Niemczech jest jeszcze przed sezonem (start 18 sierpnia), choć pierwszy poważny sprawdzian Bayern Monachium ma za sobą – zwycięstwo po karnych z Borussią Dortmund w Superpucharze Niemiec. Dziś natknęłam się na retransmisję treningu Bayernu na oficjalnym kanale klubu. Ktoś powie: nudy. Ileż można oglądać przebieżki, przysiady czy grę w dziadka. No można, wiele osób, tych starszych, ale przede wszystkim dzieciaków, szczególnie w czasie trwających wakacji oddałoby wiele, żeby móc pouczestniczyć w takim treningu. Jeśli już nie „na żywo”, to właśnie chociaż w internecie. No ale Legii nie obejrzycie. Ostatnio nawet dziennikarze nie zawsze mogą przyglądać się treningom.

Kibice w sieci śmieją się, że Legia utajnia treningi, bo teraz jest tak słaba, że nie chcą tego pokazywać albo że „chronią tej niesamowitej taktyki: ty do mnie, ja do ciebie”. Śmiech śmiechem, ale w sumie szkoda. Bo wychowywanie swoich przyszłych kibiców nie polega przecież tylko na tym, że oferuje się bogatą ofertę fan storu i taki kibic (o ile ma kasę oczywiście) może ubrać się od stóp do głów w klubowe barwy, udekorować cały pokój czy wyposażyć się do szkoły we wszelkie gadżety.

No… Kiedyś było fajnie, choć nie było pięknego stadionu i takich gadżetów klubowych. Ale można było posiedzieć pod starym zegarem na zakolu i popatrzeć na trening swojej drużyny. A jak jeszcze po drodze na stadion spotkało się wysiadającego z autobusu Krzysztofa Ratajczyka w klapkach… Niezapomniane przeżycia.

A tu – dla chętnych – wspomniany trening Bayernu:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa | Zagranica

  • ursynów

    Pani Aniu ale ma Pani zachcianki.Obejrzeć trening Legii,przecież to ściśle tajne.Ale co tu oglądać,asy Legii jak trenują tak grają.Czyli po prostu pasztet,kaszana.Sam pamiętam, a Pani pewnie jeszcze na świecie nie było,kiedy przychodziłem na boczne boisko i obserwowałem na pewno ,,amniejsze gwiazdy ” niż dzisiejsze tuzy.Można było na ,,żywca” oglądać Deynę, Gadochę,Ćmikiewicza, braci Blautów,czy Pana Lucjana. A teraz wielkie grajki są dla gawiedzi niedostępni.Komuś naprawdę odbiło.Panie Kędzierzawy- wstydzi się Pan jak się prezentują Pana podopieczni, nie chce Pan by można było zobaczyć jak fatalnie prezentują się nowe nabytki?To po co kupił Pan ten klub.Chyba po to by wyprzedać tych najlepszych i grać Monetami,Szymańskimi,Kopczyński i itd.Ja tego wszystkiego nie rozumiem,a piłką interesuję się od 60 lat.
    pozdrawiam

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli